Які страви краще не замовляти в ресторані

06.05.2024   03:54    985

Є страви, з якими потрібно тримати вухо гостро, особливо, якщо ви замовляєте їх для дитини. Експерти \розповіли, які страви мають високий ризик отруєння.

З обережністю варто ставитися до морепродуктів, особливо тим, які подаються сирими. Наприклад, устриці. Їх термін придатності дуже малий, і далеко не кожен заклад має належні умови. Так, в ідеалі устриці повинні бути живими до моменту приготування і вживатися протягом двох годин після відкриття раковини, при цьому повинні дотримуватися певні умови зберігання. На спеці вони можуть зіпсуватися куди швидше.

Обережніше варто бути і зі стравами з сирої риби – крім бактерій, в них можуть бути паразити. Особливо в цьому плані небезпечні прісноводні види риб і молюсків.

Останні новини:  Забудькуватість може доставляти незручності та неприємності, з чим це може бути пов’язано

Салати з майонезом і тістечка з кремом стають небезпечними всього за кілька годин. Навіть в холодильнику їх не рекомендується зберігати довше 4-6 годин. Якщо ж тістечка лежать на вітрині з ранку, це безумовно не найкращий варіант. Їсти такі страви безпечно там, де їх готують безпосередньо після замовлення. Незаправлена заготівля для салату зберігається довше, особливо, якщо інгредієнти не змішані один з одним, тому таке зберігання цілком допустимо. Якщо, звичайно, заготовку приготували сьогодні.

У сезон грибів багато поспішають покуштувати їх. Але це сам по собі підступний інгредієнт. Перш за все тому, що багато грибів вимагають особливої підготовки, а перевірити, чи дотримувалися в ресторані технології, практично неможливо. Якщо гриби вам не знайомі, краще вибирати термічно оброблені страви.

Останні новини:  Забудькуватість може доставляти незручності та неприємності, з чим це може бути пов’язано

Не варто гнатися за “дикими” грибами — вирощені на фермі, як правило, більш безпечні. Справа в тому, що гриби активно вбирають шкідливі речовини в місці, де ростуть. В цьому плані фермерські гриби кращі, оскільки інакше не можна бути впевненим, що їх не збирали уздовж жвавої траси або в екологічно несприятливому районі.

Останні новини:  Забудькуватість може доставляти незручності та неприємності, з чим це може бути пов’язано

Експерти дали ще кілька порад, які допоможуть убезпечити себе. Перш за все, краще замовляти популярні страви — якщо заклад спеціалізується на шашликах, ймовірно, саме вони будуть найсвіжішими і добре приготованими. Тим, хто часто стикається з проблем з боку ШКТ і має алергічні реакції, не варто замовляти страви з незнайомих інгредієнтів — невідомо, як ваш організм на них відреагує. Також важливо дотримуватися приписів лікаря – якщо вам заборонена жирна їжа, не варто дивуватися, що після неї ви відчуваєте себе погано.