Вчені назвали 5 захоплюючих фактів про неандертальців

22.05.2024   18:30    1320

Неандертальці часто зображуються як примітивні та відсталі, але нові дослідження розкривають зовсім іншу історію про цих древніх людей. Ось п’ять захоплюючих фактів, які можуть змінити ваше уявлення про неандертальців пише https://t4.com.ua.

1. Ви, ймовірно, частково неандерталець — і це добре

Неандертальці жили до 40 000 років тому, що в еволюційному масштабі не так давно. За словами палеогенетика Олени Завали, неандертальці та сучасні люди жили одночасно і навіть схрещувалися. В результаті, багато сучасних європейців і азіатів мають від 1 до 4% неандертальської ДНК, що могло допомогти їм захиститися від патогенів та інших захворювань, як-от важка форма COVID-19.

Останні новини:  Біля берегів Китаю знайшли сотні артефактів

2. Неандертальці виглядали не так, як ви думаєте

Поширене уявлення про неандертальців як про кремезних і примітивних істот виникло через неправильну реконструкцію першого повного скелета неандертальця французьким палеонтологом П’єром-Марселліном Булем у 1911 році. Однак сучасні дослідження показують, що неандертальці були сильними, спортивними і ходили прямо, як сучасні люди.

3. Неандертальці мали почуття стилю

Неандертальці не тільки виготовляли інструменти, а й створювали ювелірні вироби та використовували пігменти для макіяжу. Це свідчить про те, що вони були здатні до символічного мислення, яке передбачає використання знаків і символів для представлення ідей.

Останні новини:  Астрономи зробили несподіване відкриття на Сатурні: планета не така, як вважалося

4. Неандертальці були турботливими і співчутливими

Неандертальці піклувалися про своїх хворих і поранених, що дозволяло їм виживати після серйозних травм і доживати до старості. Це свідчить про високий рівень соціальної організації та співчуття в їхніх суспільствах.

5. Відродження неандертальців — це цілком можливо

Деякі вчені, як-от професор генетики Гарвардської медичної школи Джордж Черч, вважають, що технології клонування можуть дозволити відродити неандертальців. Хоча це викликає етичні та правові питання, можливість повернення неандертальців із вимирання може надати цінну інформацію про еволюцію та поведінку древніх людей.
Неандертальці були складними і розумними істотами, чия спадщина продовжує жити в сучасних людях. Ці нові відкриття змінюють наше розуміння їхнього місця в історії людства.

Останні новини:  Занадто спекотно, щоб вижити: чи може Земля розжаритися настільки, що люди загинуть