США прокоментували заяву щодо передачі зброї з КНР до Росії

23.05.2024   13:45    556

Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван

В американської та британської розвідок є докази того, що Китай готується до надання летальної допомоги Росії, заявили у Лондоні.

У США немає інформації про постачання Китаєм зброї до Росії. Про це у середу, 22 травня, заявив радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван на брифінгу для ЗМІ, уточнивши, що «з нетерпінням чекає на розмову з Великою Британією, щоб переконатися, що ми маємо спільну оперативну картину».

Останні новини:  Румунія передала ЗСУ американську систему протиракетної оборони Patriot

«Повертаючись до 2022 року, я фактично стояв на цій трибуні і попереджав про своє занепокоєння тим, що Китай може надати пряму летальну допомогу Росії. Але ми не бачили цього у 2022 році, ми не бачили цього у 2023 році, ми не бачимо цього на сьогоднішній день», — заявив Салліван.

Останні новини:  Японія вперше запровадила санкції проти китайських компаній за підтримку війни РФ проти України

Салліван додав, що має на меті краще зрозуміти, про що саме хотів сказати міністр Шаппс.

«Ми висловлювали в досить терміновому порядку нашу стурбованість тим, що Китай робить для підживлення російської військової машини, не надаючи зброю безпосередньо, але забезпечуючи ресурсами російську оборонно-промислову базу. Це відбувається зараз. Це те, чим ми занепокоєні, і ми вжили заходів, щоб впоратися з цим узгоджено з нашими союзниками і партнерами, і ви можете очікувати більше таких заходів у майбутньому», — заявив Салліван.

Перед цим британський міністр оборони Грант Шаппс публічно повідомив на конференції у Лондоні, що американська та британська військові розвідки мають докази того, що «летальна допомога зараз надходить або буде надходити з Китаю в Росію і в Україну».

Останні новини:  Перші санкції Євросоюзу проти російського газу не створять проблем для Путіна, – Reuters 


korrespondent.net