Росія хоче розмістити ядерну бомбу на орбіті: це може спровокувати світову війну, – Forbes

23.05.2024   23:22    719

Розробка Кремлем протисупутникової зброї з ядерною боєголовкою та блокування резолюції ООН щодо контролю над космічними озброєннями можуть зрештою спровокувати конфлікт великих держав. Таку думку висловлюють експерти та аналітики, опитані Forbes.

Головний директор відділу космічної безпеки та стабільності у вашингтонській організації “Безпечний світ” Вікторія Самсон наголошує, що підрив російської ядерної боєголовки у космосі в першу чергу становитиме загрозу для космонавтів на міжнародній космічній станції.

Однак смерть кількох астронавтів, ймовірно, буде найменшою з проблем людства, якщо росіяни підірвуть бомбу в космосі. Колишній ядерний дослідник Агентства зі зменшення загрози (США), підполковник Роберт Вінсент каже, що підрив термоядерної бомби на низькій навколоземній орбіті міг би миттєво знищити величезну кількість супутників.

Останні новини:  У Франції вилучили "винятково" велику партію метамфетаміну

За його словами, випробування, проведене Пентагоном ще у 1962 році, показало, що навіть один ядерний вибух на великій висоті здатен ефективно знищувати супутники не лише поблизу, але навіть на іншому боці Землі.

Вінсент стверджує, що країни, чиї супутники зазнають ядерної атаки, зіткнуться з важкою дилемою у формулюванні відповіді, яка б не призвела до ескалації та подальшого використання атомної зброї.

Астрофізик Джоел Прімак, почесний професор фізики Каліфорнійського університету, зауважив, що знищення навіть однієї тисячі супутників (на орбіті їх в рази більше) утворило б смертоносне поле уламків, яке б оберталося навколо планети протягом кількох наступних поколінь.

Експерт з Росії, докторант Інституту глобальних конфліктів і співпраці у Каліфорнійському університеті Спенсер Воррен вважає, що США та інші країни НАТО можуть в певний момент завдати превентивного удару, не чекаючи, доки Росія позбавить їх своїх військових супутників. За його словами, США можуть спробувати знищити російську ядерну бомбу на орбіті неядерною протисупутниковою зброєю.

Останні новини:  До пожежі на металургійному заводі в Берліні причетна Росія, – Bild

Якщо Росія підірве ядерну ракету в космосі для знищення супутників, або якщо США знищать російську ракету превентивним ударом, це дасть “всі передумови для великого світового конфлікту”, переконаний професор Джек Берд, один із провідних світових експертів з договорів ООН, що регулюють безпеку в космосі.

“З огляду на те, що так багато критично важливих військових засобів зараз розташовано на орбіті, можна навести вагомий аргумент, що наступна світова війна між наддержавами почнеться в космосі, особливо в тому сенсі, що перший постріл, ймовірно, буде зроблено саме там”, – каже професор Берд.

Останні новини:  Без світла чотири країни: Балкани занурилися в масштабний блекаут на тлі шаленої спеки

Російська протисупутникова зброя: що відомо

Як писав , у лютому влада США заявила про нову “серйозну загрозу” від Росії, яка полягає у спробах Росії створити протисупутникову зброю із застосуванням ядерних технологій. У травні стало відомо, що йдеться про запуск супутника, на борту якого Росія триматиме готовий до вибуху ядерний заряд. За потреби Кремль зможе його підірвати і так знищити значну кількість супутників навколо Землі.
Наприкінці квітня в Радбезі ООН відбулося голосування за резолюцію із закликом до усіх країн світу дотримуватися давно існуючих міжнародних домовленостей про без’ядерний статус космосу, Росія наклала вето на цю резолюцію – єдина з-поміж усіх країн-членів Радбезу ООН.


uapress.kyiv.ua