Пінгвін з Антарктики подолав 3000 км і потрапив до Нової Зеландії

23.05.2024   18:30    493

Пінгвін Аделі на прізвисько Пінгу відокремився від колони своїх родичів і відправився на самостійну прогулянку. Пінгу поплив за 3200 км від домівки і з’явився біля узбережжя Південного острова (одного з двох головних островів Нової Зеландії), на пляжі міста

Пінгвіни Аделі вмілі плавці і часом долають до 300 км в гонитві за рибою, кальмаром або в пошуках криля, але рідко залишають Антарктику, де вони живуть на узбережжі материка і субантарктичних островів. Лише двоє «бродяг» раніше потрапляли в Нову Зеландію — в 1962 році (тоді пінгвін загинув — на березі знайшли його тіло) і 1993 році (тоді птах був живий). Навіщо тим відчайдушним птахам, а тепер і Пінгу знадобилося заплисти так далеко — загадка для фахівців.

Останні новини:  На Марсі виявили кам'яний попкорн: про що свідчить знахідка

Пінгвіна в чорному смокінгу на узбережжі Нової Зеландії помітив місцевий житель Гаррі Сінгх. Спочатку Сінгх вирішив, що побачив м’яку іграшку, проте незабаром переконався в тому, що це жива істота. Виявивши маленького пінгвіна, який майже годину не рухався, Сінгх викликав рятувальників, щоб уберегти гостя від хижаків.

За заявою Департаменту охорони природи Нової Зеландії, при виявленні Пінгу був неабияк втомленим і голодним, а також мав ознаки зневоднення, так що рятувальники забрали його на ніч в притулок для морських тварин, дали напитися і пригостили рибним смузі, перед тим як його відпустити в океан на дикому пляжі півострова Бенкс.

Останні новини:  Історики розповіли, ким насправді були українські козаки

Департамент охорони природи надав прощальний відеоролик, на якому видно, як Пінгу, випущений з клітки, в якій його доставили на пустельний пляж, біжить до води і радісно стрибає, коли на берег обрушуються хвилі.

Пінгвіни Аделі дуже товариські, часто збираються зграями на морському льоду, а також створюють колонії (неймовірно галасливі). Як і інші пінгвіни, пінгвіни Аделі більшу частину свого життя проводять в морі, харчуючись крилем і дрібною рибою, яку вони спритно переслідують. Хоча зазвичай вони ловлять рибу на глибині менше 40 м, були зареєстровані випадки занурення на глибину до 175 м.

Останні новини:  Занадто спекотно, щоб вижити: чи може Земля розжаритися настільки, що люди загинуть