Людство зможе побачити рідкісний парад планет: коли спостерігати

27.05.2024   22:00    912

Перед світанком 3 і 4 червня 2024 року Меркурій, Марс, Юпітер, Сатурн, Нептун і Уран вишикуються в параді планет. Відсутня буде лише Венера — навіть Місяць з’явиться на небосхилі.

Це не рідкість, коли в параді одночасно перебувають кілька планет, але чим більше планет, тим рідкісніше видовище. Будь-яка кількість планет від трьох до восьми утворює парад. П’ять або шість планет, що зібралися разом, називають великим парадом, але п’ятипланетні паради трапляються значно частіше, ніж шестипланетні.

Ці паради це не планети, що вишикувалися в ряд у просторі, як це часто зображають на схемах. На жаль, у реальному Всесвіті так не буває.

Останні новини:  Вчені з’ясували, чи причетні люди до побудови Стоунхенджа

Парад планет відбувається тому, що всі планети Сонячної системи обертаються навколо Сонця більш-менш по пласкій площині, яка називається екліптикою. Деякі знаходяться трохи вище або нижче цієї площини, але приблизно однаково.

Це пов’язано з тим, як формуються зорі, в тому числі й Сонце. Молода зоря в хмарі речовини починає обертатися; хмара навколо неї закручується в диск, який живить молоду зорю. З того, що залишилося від диска, формується планета, яка, якщо її залишити напризволяще, залишатиметься в цьому рівному положенні.

Останні новини:  ​В Іспанії на давній табличці виявили загадковий алфавіт: фото 2500-річної знахідки

Це означає, що час від часу планети, рухаючись по своїх орбітах, опиняються по один бік від Сонця, і ми можемо бачити їх на небі одночасно. Нам здається, що вони знаходяться на одній прямій лінії, тому що всі вони знаходяться на екліптиці.

Ось що буде відбуватися на початку червня, приблизно за годину до сходу сонця. Для спостереження знадобляться деякі допоміжні засоби. Якщо Меркурій, Марс, Юпітер і Сатурн будуть досить яскравими, щоб їх можна було побачити неозброєним оком, то Уран і Нептун будуть надто далеко і слабкі, тому, якщо ви захочете їх побачити, вам знадобиться бінокль або телескоп.

Останні новини:  У Греції знайшли дивовижні 2600-річні малюнки

У найближчі місяці відбудеться ще кілька парадів тих самих планет: 28 серпня 2024 року і 18 січня 2025 року відбудуться великі з’єднання шести планет у досвітні години. А увечері 28 лютого 2025 року всі сім інших планет з’являться на небі одночасно.