Чому речі з натуральної вовни колються і як цього уникнути

20.05.2024   18:20    224

Вовна — “зимова” тканина. Це сильний щит, який зігріває тіло, проте від його допомоги часто відмовляються — заважає стереотип, що йде з дитинства: шерсть обов’язково колотиме шкіру. Чи так це?

Шерсті справді притаманний ефект «шпильки». Із чим він пов’язаний?

Довжина вовняних волокон

Насамперед, цей ефект пов’язаний з довжиною вовняних волокон, з яких скручені нитки та зіткане полотно. Для порівняння візьмемо волосся людини. Волосся буває гладке, які крутяться великим локоном, кучеряве на африканський манер. З будь-яких можна заплести косу, але в одному вигляді волосся лежатиме як зубочистки в банці, а в іншому — як голки на ялинковій гілці. Деякі виробники без розбору використовують будь-який вихідний матеріал, і якщо волокна не дозволяють отримати максимально рівну та витягнуту нитку, проблема вирішується шляхом скручування короткого та жорсткого ворсу — саме такі нитки «жалять» шкіру.

Останні новини:  Як дата народження впливає на щастя в житті

Спосіб отримання вовни: стрижка або вичісування

Вплив на колючість вовни надає спосіб, яким вона була отримана: вичісування або стрижка. Деякі види вовни видобуваються лише одним шляхом, наприклад, кашемір, який по суті є підшерстком тварини. Єдиний метод його збирання — вичісування. Інші види вовни пропонують альтернативу. Стрижка — дорожчий шлях, але він дозволяє отримати слухняні і по всьому своєму рівні за щільністю волокна.

Останні новини:  Як доглядати одяг з льону, щоб він не зменшився у розмірі та не став жорстким

Вид вовни

Вовна — це загальне визначення кількох типів пряжі. Резонне питання, яке варто поставити продавцю при купівлі тканини: вовну якої тварини ви купуєте? Кашемір, мохер, альпака, шерсть верблюда, мериноса чи вікуньї — всі вони мають різну насиченість нитки і свої особливості.

Як уникнути «колючого» ефекту?

В першу чергу, необхідно розставляти правильну відповідність між виробом, який ви збираєтеся пошити, і тканиною, яку плануєте використовувати. Пальто = кашемір, альпака, мохер; сукня, спідниця, костюм = шерсть мериноса; палантин, шарф = кашемір, шерсть мериноса.
Запитуйте при покупці, яким чином була отримана шерсть — вичесана вона або вистрижена, віддавайте перевагу фабричним виробам, які завжди працюють тільки з добірною вовною і самостійно вирощують її.
Пам’ятаєте приказку «скупий платить двічі»? Підозріло низька ціна вовни говорить про те, що на якихось етапах сильно заощадили, а значить велика ймовірність, що виріб буде передавати шкірі неприємні відчуття шпильки. Вища вартість вовни, бажано підкріплена шанованим ім’ям виробника, говорить про те, що ви отримаєте шовковисто-гладку тканину, виріб з якої повністю окупить ваші витрати, адже ви носитимете його довгі роки.

Останні новини:  Побутові звички, які знадобляться для чистоти в будинку