Дослідження ДНК виявило невідому групу предків сучасних японців

20.04.2024   22:31    1153

Дослідження, яке секвенувало ДНК 3200 людей по всій Японії, виявило припущення, що сучасні японці є нащадками трьох груп предків, а не двох, як вважалося раніше.

Довгий час вважалося, що сучасні японці походять від двох груп: ранніх мисливців-збирачів, відомих як джомони, які жили в Японії від 16 000 до 3 000 років тому і, ймовірно, були ізольовані від решти світу під час останнього льодовикового максимуму, і пізніших іммігрантів-землеробів яйої, які жили в Японії приблизно з 900 р. до н.е. до 300 р. н.е.


Але в 2021 році дослідження 12 стародавніх геномів виявило ще одну групу предків, яка, ймовірно, з’явилася під час переходу від періоду Яйої до періоду Кофун (300-710 рр. н.е.).

“Наш аналіз показує, що джомони підтримували невеликий ефективний розмір популяції ~1 000 протягом кількох тисячоліть, з глибоким розходженням з континентальними популяціями, датованими 20 000-15 000 роками тому – періодом, коли відбулася ізоляція Японії через підвищення рівня моря”, – написала команда 2021 року у своїй роботі.“Вирощування рису було запроваджено людьми з Північно-Східної Азії. Несподівано ми виявили пізніший приплив східноазійських предків під час імператорського періоду Кофун. Ці три предкові компоненти продовжують характеризувати сучасні популяції, підтримуючи триєдину модель геномного походження японців”.Команда вважає, що це узгоджується з археологічними свідченнями нових великих поселень того часу, а також культурними та політичними змінами.

Останні новини:  Вчені показали головного хижака Амазонки

У новому дослідженні вчені проаналізували родовід 3200 осіб і виявили, що на Окінаві було найбільше представників роду Джомонів (28,5%), на другому місці – північний схід (18,9%), а на третьому – західний регіон (13,4%). Заінтриговані попередніми дослідженнями, вони виявили докази того, що сучасні японці походять від народу джомонів, народу яйоїв і третьої невідомої групи предків, ймовірно, з Північно-Східної Азії, яка “потенційно може бути пов’язана з давніми популяціями в Японії і на Корейському півострові”.

Останні новини:  Neuralink Ілона Маска шукає претендентів для імплантації мозкового чипа

“Наші результати вказують на значно тісніший зв’язок між західними і давньокитайськими групами навколо Жовтої річки (ЖР) або у верхів’ях ЖР, особливо в період середнього неоліту (СН) і пізнього неоліту”, – пишуть у своїй статті автори.

“На противагу цьому, особини з північного сходу показали значно вищу генетичну спорідненість з геномом джомонів і давніх японців з острова Міяко на Окінаві (який мав високу частку джомонів) і давніх корейців періоду Трьох Царств (ТК) (четверте-п’яте століття н.е.)”, – йдеться у статті. Ці результати узгоджуються з повідомленнями, які вказують на те, що давні японці періоду Яйой та деякі давні корейські групи мали високу частку джомонського походження”.

Останні новини:  Вчені реконструювали обличчя Людини-дракона, яка жила 150 тисяч років тому

Команда припустила можливі групи, які можуть бути відповідальними за відмінні гени, але підкреслила, що необхідні подальші дослідження.

“Ці дані можуть вказувати на потенційний зв’язок між Північним Сходом і NEA [Північно-Східною Азією], хоча для обґрунтування цього зв’язку потрібні додаткові докази”, – написала команда в своєму обговоренні. “Історичні записи вказують на те, що Північний Схід був заселений так званим народом еміші, що дослівно перекладається як “креветочні варвари”. Походження еміші дещо недосліджене і залишається предметом дискусій, але було висловлено припущення, що вони можуть бути пов’язані з Північно-Східною Європою. Крім того, існує припущення, що народ еміші міг розмовляти окремою японською мовою, схожою на історичний діалект Ідзумо”.nnews.com.ua