Розміри відкатних воріт для в’їзду на ділянку

08.10.2020   16:55    184

По в’їзній зоні складається перше враження про ділянку. Тому власники заміських котеджів приділяють особливу увагу вибору воріт. На в’їзд можуть установлюватися двійчасті, відкатні ворота або ролетні конструкції.

Ворота відкатного типу є сучасним і функціональним варіантом. Ці вироби на цей час встановлюють найчастіше. Однак зручність експлуатації конструкції багато в чому залежить від того, чи правильно підібраний розмір воріт для в’їзду на подвір’я.

Виміри, оптимальні параметри та власні розрахунки

Якщо під час вибору воріт у гараж висота відіграє важливу роль, то для в’їзних конструкцій цей параметр несуттєвий. Орієнтуйтеся на особисті переваги та вид парканових секцій. Аби максимально відгородити територію від допитливих перехожих, підійдуть конструкції заввишки 2,5-3 м. Якщо ви не маєте подібної мети, досить буде й 1,5 м.


А ось ширина воріт для в’їзду на ділянку – параметр важливий і вирішальний. Від нього залежить, наскільки зручно вам буде користуватися виробом.

Для визначення ширини відкатної конструкції виміряйте відстань між стовпами прорізу в 3 точках (найверхній, найнижчій та центральній) і виберіть найбільше значення.

За відсутності стовпів ви одержуєте повну волю, вибираючи розміри воріт. Оптимальним варіантом уважається 3,5 м для легкових авто й 4 м для вантажівок. Але цю цифру можна персоналізувати під вашу ділянку. Щоб дізнатися, якої ширини повинні бути відкатні ворота для седана, кросовера або мінівену, зробіть розрахунок за формулою: ширина машини + 0,5 м з кожної сторони. Де 0,5 м – це значення необхідного мінімуму. Тобто ви можете додати по 0,7 м або по 1 м з кожної сторони. А ось показника 0,3 м буде недостатньо.

Давайте потренуємося в розрахунках, обчислюючи ширину воріт, що підходить для 4 популярних автомобілів.

LADA Granta

Як бачимо на малюнку вище, ширина седана вітчизняного автопрому становить 1,7 м. Додамо по 0,5 м з кожної сторони й одержимо ширину воріт 2,7 м.

Renault Duster

Попередні ворота французькому позашляховику явно будуть замалі. З урахуванням ширини авто (2 м), ширина відкатної конструкції повинна бути не менше 3 м.

Mercedes-Benz V-class

Якщо ваша родина володіє німецьким мінівеном, то мінімальна ширина воріт – 3,25 м.

Peugeot Traveller

Ворота з попереднього прикладу (завширшки 3,25 м) підійдуть і для власників французького сімейного авто.

Конструкція відкатних воріт і перевірка на сумісність

Сучасні відкатні ворота – це самотримна конструкція. Основна її частина – рама із заповненням – переміщається по роликових опорах, установлених на фундаменті.

Для відчинення стулки вздовж паркану повинно бути досить вільного місця, яке дорівнює ширині стулки + 1,8 м (або більше). Наприклад, якщо ви вирішите встановити ворота завширшки 3,25 м, то вздовж паркану повинно бути не менш 5,05 м для відкоту стулки. За відсутності вільного простору відкатну конструкцію встановити не вийде, доведеться вибирати виріб двійчастого або ролетного типу.

Висновок

Висота в’їзних воріт не так важлива, як їхня ширина. Останню можна розрахувати самостійно. Оптимальна ширина відкатних воріт для території приватного будинку визначається відповідно до габаритів наявних у родині транспортних засобів.

Слід також пам’ятати про особливості експлуатації конструкції. Під час відчинення стулка зміщається уздовж паркану. Тому розмістити грядки або господарські споруди в цій області не вийде.

Лайфхак від автовласників: під час купівлі відкатних воріт вибирайте виріб більшої ширини. Так вам не доведеться переробляти в’їзну зону у разі зміни машини на більш габаритну модель.
Adblock
detector