Біля чорноморського узбережжя Румунії 16 серпня виявили два підозрілі об’єкти. Один із них після перевірки військових підтвердили як безпілотний літальний апарат, на якому не було вибухівки. Інший предмет, знайдений туристами на пляжі, після огляду виявився частиною корабельного обладнання.

Першу знахідку зафіксували приблизно за 1,5 кілометра від берега порту Томіс у повіті Констанца. Об’єкт перебував у воді, після чого на місце прибули представники берегової охорони та інших служб.
Зону навколо знахідки взяли під контроль, а безпілотник передали фахівцям для технічної перевірки. Міністерство оборони Румунії повідомило, що вибухової частини на ньому не виявили.
За попередніми оцінками, апарат міг мати військове призначення. Водночас у відомстві не назвали його точну модель і країну походження, оскільки для цього необхідне детальніше дослідження уламків і конструкції.
Другий підозрілий предмет того ж дня помітили туристи на пляжі в Ефоріє Норд. Він мав циліндричну форму, металеву поверхню та сліди корозії, через що спочатку виникла підозра, що це може бути частина безпілотника або боєприпас.
Територію навколо предмета також обмежили до завершення перевірки. Після огляду спеціалісти встановили, що він не становить вибухової небезпеки.
За останньою інформацією, предмет із пляжу є елементом трубопроводу з корабля. Таким чином, із двох знайдених об’єктів лише перший підтверджено як безпілотний апарат.
Румунські служби продовжують встановлювати походження дрона біля порту Томіс. Остаточні висновки мають зробити після завершення технічної експертизи.

777