Хаос — стан безладдя, плутанини та сум’яття. У грецькій міфології саме Хаос вважався джерелом всього сущого. Іншими словами, без хаосу неможливі зміни, розвиток і зростання.
Щоб приборкати внутрішній хаос, необхідно повернути у своє життя баланс. Ці стратегії допоможуть вам зберігати спокій, коли здається, що земля йде з-під ніг:
Дихальні техніки
Відчуваючи стрес, ми дихаємо часто і поверхнево. Кровоносні судини звужуються, зменшуючи надходження кисню в мозок. Тому дихайте глибше, коли ви напружені. Випряміться. Зробіть глибокий вдих через ніздрі. Затримайте дихання на секунду, потім видихніть через рот. Повторіть кілька разів. Видихаючи, відчувайте, як спадає напруга.
Медитація
Є різні форми медитації, тому виберіть ту, що здасться вам найбільш ефективною. Почніть з найпростішого варіанту: сядьте в спокійному місці, сконцентруйтеся на диханні, повторюючи мантри:
- Я наповнюю себе любов’ю і добротою;
- Я здоровий;
- Я перебуваю в мирі і злагоді з самим собою;
- Я щасливий;
- Нехай (ім’я людини, яку ви любите) буде улюблений, щасливий і здоровий.
Ведення щоденника
Записуючи свої емоції, ви керуєте стресом. Крім того, виникає ефект катарсису, оскільки ви вихлюпує біль, який довго накопичився всередині. Візьміть блокнот, ручку і розташуйтеся там, де вас не будуть турбувати хоча б 20 хвилин. Записуйте свій потік свідомості, не перериваючись, дозвольте вашим думкам блукати.
Ось кілька ідей, які допоможуть вам почати:
- Закрийте очі і уявіть себе в тихому, спокійному місці. Опишіть, що ви бачите, чуєте і відчуваєте. Повертайтеся в це місце в своїй уяві, коли відчуваєте стрес;
- Напишіть, які приємні емоції ви відчували недавно і чому вони викликали у вас радість;
- Напишіть лист подяки людині, яка допомогла вам;
- Якби ви могли змінити щось у звичному розпорядку дня, що б це було?
- Перерахуйте все, що вас заспокоює.
Харчування
Є старе прислів’я: «Ми те, що ми їмо». Вітаміни допомагають боротися зі стресом. Простежте, щоб у вашому раціоні було достатньо вітаміну В (міститься в бобах, листових овочах, йогурті, сирі, м’ясі та рибі), вітаміну С (ківі, брюссельська капуста, полуниця, апельсини), магнію (горіхи, темний шоколад, шпинат, авокадо) і вітаміну Е (сирі овочі, яйця і молочні продукти).
Позитивне мислення
Спостерігайте за своїми думками. Виділяйте і запам’ятовуйте ті, що змушують вас відчувати себе впевненими і щасливими. Оточуйте себе людьми, які вірять у краще. Починайте день з подяки за все, що є у вашому житті.