У ЄС пропонують удесятеро збільшити оборонні витрати

09.12.2024   17:00    309

У ЄС пропонують удесятеро збільшити оборонні витрати

Фото: Соцмережі

Єврокомісар Андрюс Кубілюс

Єврокомісар з питань оборони вважає, що у новому бюджеті Євросоюзу має бути закладено 100 млрд євро на оборону. За його словами, ключовим зараз є надання Україні підтримки.

Комісар ЄС з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс вважає, що витрати на оборону у наступному семирічному бюджеті ЄС потрібно збільшити удесятеро — до 100 мільярдів євро. Про це він сказав у інтерв’ю Politico.

Останні новини:  Президенту Бразилії провели трепанацію черепа

Зазначається, що поточний семирічний бюджет загальним обсягом понад 1 трильйон євро передбачає лише 10 мільярдів євро на оборону.

Кубілюс є першим комісаром ЄС з питань оборони та космосу. Ця посада створена для кращої інтеграції роздробленої оборонної промисловості блоку, збільшення витрат, надсилання більше зброї в Україну та покращення оборонної координації з НАТО та США.

За словами єврокомісара, ключовим є надання Україні підтримки, необхідної для перемоги у війні.

«Ми повинні бути готові до можливості російської агресії. Якщо ми зазнаємо невдачі в Україні, то, звісно, ймовірність російської військової агресії проти країн ЄС може зрости», – сказав він.

Останні новини:  У Румунії затримали російських шпигунів, які мали влаштувати заворушення в Бухаресті

Реконструкція збройової промисловості блоку «вимагатиме великих грошей», і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила про збільшення витрат Європи на оборону ще на 500 мільярдів євро протягом наступного десятиліття.

Кубілюс попередив, що знайти ці гроші буде нелегко, але без них усі оборонні плани залишаються «теоретичними».

Єврокомісар вважає, що нові гроші можуть надійти від збільшення бюджету ЄС, випуску спільних боргових зобов’язань та пом’якшення правил для таких інституцій, як Європейський інвестиційний банк.

Останні новини:  Прем’єр Чехії описав неочікувану розмову з Трампом про Україну

Кубілюс запропонував ЄС переглянути свої фіскальні правила, коли йдеться про витрати на оборону. Наразі ЄС обмежує країни-члени до бюджетного дефіциту не більше 3% ВВП і державного боргу не більше 60% ВВП.


korrespondent.net