Вчені підтвердили правдивість легенди про найжорстокішого африканського короля ХІХ століття

14.06.2024   18:30    38

Нещодавнє дослідження вказує на те, що в палаці африканського короля Гезо проводили ритуали на крові, пов’язані з практиками вуду, пише Успіх in UA.

Цей палац, розташований у місті Абомеї, слугував королівською резиденцією Королівства Дагомея, яке існувало на території сучасної Республіки Бенін.

Епоха Гезо, який правив з 1818 по 1858 рр., позначена значними військовими завоюваннями, внутрішніми чварами та суттєвими змінами в економіці рабовласницької держави, повідомляє focus.ua.

Останні новини:  У Франції студенти-археологи знайшли рідкісну капсулу часу

Його королівство панувало в регіоні, економіка якого значною мірою залежала від рабства. Захоплених людей із сусідніх територій або обмінювали на європейські товари, або примушували до рабства на королівських плантаціях. Деяких також приносили в жертву під час церемоніальних заходів.

Дослідники зібрали зразки зі священних споруд всередині палацу, які, якщо вірити легенді, побудовані з додаванням суміші червоної олії, люстральної (освяченої) води та крові 41 жертви.

Останні новини:  Землетруси: як і чому вони виникають, де найнебезпечніші зони в Україні

Ці зразки пройшли метапротеомний аналіз, який виявив сліди різних організмів, включаючи кров людини та птиці. Цей висновок узгоджується з практиками вуду, де кров, особливо куряча, має вирішальне значення в ритуалах для оживлення фетишів — тотемів чи статуй, які згідно з повір’ями вуду мають духовну силу.

“Комплексний опис білкового матеріалу використано для археологічної реконструкції ритуалів освячення та підтримання життєвої сили у вуду. Кілька показників засвідчили наявність слідів людської та пташиної крові у зібраному матеріалі. В такий спосіб ми підтвердили, що сполучна речовина стіни виготовлена з людської крові — висновок, якого неможливо було зробити за допомогою методів секвенування нуклеїнових кислот”, – говорять дослідники.