Посуд, безумовно, краще мити у гарячій воді – вона легше розчиняє жир та знищує бактерії. Але як бути, якщо гарячої води немає і нагріти її нема де? Зібрали кілька способів, як швидко відмити жир з посуду в холодній воді.
Здавалося б, холодна вода – не проблема для посуду, якщо є миюча. Але навіть засоби для миття посуду не завжди хороші в цій ситуації: у холодній воді вони погано «працюють» і залишаються на посуді. Тому, якщо немає гарячої води, посуд мити краще натуральними засобами.
Сода для миття посуду
Перше, що спадає на думку — взяти звичайну харчову соду. Так робили наші бабусі, отже, це працює. Сода чудово справляється з жиром за рахунок того, що дає слабку лужну реакцію. Потрібно намочити посуд водою, посипати содою та потерти, а потім змити.
Гірчиця для миття посуду
Не гірше за соду справляється з жиром гірчичний порошок. Гірчицю можна використовувати так само, як соду, а можна додати до порошку трохи води і приготувати густу пасту — такий користуватися буде зручніше.
Борошно для миття посуду
Немає соди, немає гірчиці – беріть муку. Іноді радять брати саме житнє борошно, але, як показує практика, звичайне пшеничне теж цілком підійде. Достатньо присипати борошном жирну поверхню (мочити не потрібно) і потерти її — борошно вбере жир. Після змийте все під водою.
Господарське мило для миття посуду
Ще один варіант, як мити посуд у холодній воді – використовувати звичайне господарське мило. Воно також має антибактеріальну та знежирювальну дію. Милом можна намилювати губку, а можна подрібнити його та розчинити у воді.
Зола для миття посуду
Незвичний спосіб миття посуду і більше підходить для дачі, ніж для квартири, але цілком виправданий, якщо під рукою більше нічого не підходить. Зола працює так само, як і сода – це теж луг. Трохи золи потрібно насипати в жирний посуд і потерти, а потім добре змити жир та бруд водою.