Учені знайшли причину синдрому раптової дитячої смерті

28.03.2024   09:31    840

У 60% випадків раптової смерті дітей причиною був сон разом із батьками.

Нещодавнє дослідження, проведене в США, проливає світло на зловісний феномен синдрому раптової дитячої смерті, підкреслюючи важливість способу життя та умов сну немовлят. Згідно з дослідженням, майже 60% випадків цієї трагічної події пов’язані з тим, що діти сплять в одному ліжку з батьками або іншими членами сім’ї, що є небезпечною практикою.

Останні новини:  Розумна антена для супутникового інтернету знижує витрату енергії в 10 разів

Про це пише “Pediatrics”.

Ці висновки вказують на необхідність кращого розуміння ризиків, пов’язаних зі спільним сном, а також підтримки батьків у створенні безпечного середовища для сну їхніх дітей. Важливо проводити освітні програми та консультування з сім’ями, щоб інформувати їх про належні місця для сну немовлят та ризики, пов’язані з небезпечними практиками.



Однак, крім чинників біологічної природи, таких як куріння матері під час вагітності, дослідження також підкреслює вплив соціальних та економічних умов на здоров’я дітей. Наприклад, відсутність можливості придбати дитяче ліжечко може призвести до небезпечного спільного сну на невідповідній поверхні.

Останні новини:  Вчені виявили, що спілкування кашалотів схоже на людську мову

Тому важливо не лише звертати увагу на біомедичні аспекти проблеми, а й розглядати її в контексті широкого кола факторів, включаючи доступ до соціальних послуг та економічної підтримки. Медичні працівники повинні допомагати батькам у створенні безпечного середовища для сну їхніх дітей, у тому числі шляхом надання інформації про наявні ресурси та організації, які можуть надати підтримку.



Зрештою, зниження ризику синдрому раптової дитячої смерті вимагає комплексного підходу, який об’єднує зусилля медичних працівників, громадських організацій та батьків для забезпечення безпечного середовища та догляду за дітьми від народження.

Останні новини:  В римській каналізації знайдено таємничий шматок пурпуру, який дорожчий за золото



nnews.com.ua