США вперше застосували у навчаннях українські морські дрони Magura - Bloomberg

27.06.2026   07:15    647


США вперше застосували у навчаннях українські морські дрони Magura - Bloomberg

Військові США вперше застосували українські морські безпілотні надводні апарати Magura під час військових навчань на Філіппінах, де дрони українського виробництва потопили корабель-мішень.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

Зазначається, що під час нещодавніх військових маневрів на Філіппінах американський спецназ застосував морські дрони для ураження великого списаного корабля-мішені.

Відео, на яке посилається видання, зафіксувало влучання, детонацію та затоплення ураженої мішені.

Останні новини:  У Франції через масштабні пожежі евакуювали відпочивальників

Зазначається, що це стало першим індо-тихоокеанським випробуванням українського багатоцільового надводного безпілотника Magura.

Звертається увага, що військові різних країн (від США до Китаю) змагаються у створенні, розробці та розгортанні морських безпілотних систем як над водою, так і під нею, змінюючи форму війни в регіоні.

Зокрема, Тайвань розробляє власні нові безпілотні катери-камікадзе Kaui-Chi як ключову частину своєї оборонної стратегії. Уряд планує закупити 1320 таких безпілотних апаратів, загальною вартістю близько 888 млн дол. Японія виділила близько 600 млн дол. на безпілотники берегової оборони в поточному фінансовому році та має контракти з IHI Corp. та Mitsubishi Heavy Industries Ltd.

Останні новини:  США створили спеціальну групу для боротьби з «пологовим туризмом»

Виконавчий директор компанії Uforce, яка виробляє морські дрони Magura, Олег Рогинський заявив, що міжнародний інтерес до надводних безпілотників зростає. Він додав, що його компанія веде переговори з країнами Індо-Тихоокеанського регіону щодо цих безекіпажних катерів (БЕК) і розглядає можливість будівництва щонайменше двох виробничих потужностей у цьому регіоні.

Як зазначається у публікації, що під час бойового застосування в Україні БЕКи Magura потопили близько десяти російських військових кораблів, що, за словами Рогинського, свідчить про їхню цінність для Тихоокеанського регіону. «Підтверджена бойова надійність є ключовим фактором для будь-якого подальшого прогресу в цій сфері», – наголосив він.

Останні новини:  В Ірані журналістку засудили до 15 років ув’язнення за фоторепортажі

Ілюстративне фото: ГУР


ukrinform.ua