Влада Північної Кореї розпочала масові перевірки будинків північнокорейців у прикордонних регіонах, щоб виявити нелегальний доступ до іноземних телеканалів. Спецслужби перевіряють телевізори на наявність заблокованих каналів, а порушників можуть відправити до виправно-трудових таборів або переселити в невідоме місце.
Близько 98% жителів Північної Кореї мають телевізори, проте доступні їм лише чотири офіційні канали, які ретранслюють державну пропаганду. При покупці телевізора громадяни КНДР зобов’язані повідомляти про це владу, після чого агенти спецслужб приходять до них додому, блокують доступ до іноземних програм та наклеюють контрольну пломбу.
Останнім часом у провінціях Рянган, яка розташована на кордоні з Китаєм та Південний Хванхе — на кордоні з Південною Кореєю, почастішали випадки таємного перегляду іноземних медіа. Через це влада Північної Кореї посилила контроль. Співробітники Міністерства державної безпеки проводять раптові перевірки, ходячи від одного будинку до іншого, щоб переконатися, що телевізори заблоковані.
Як повідомляє Daily NK, якщо інспектори виявляють порушення, то власників чекатиме суворе покарання.
З 2020 року у Північній Кореї діє закон про боротьбу з “реакційною думкою та культурою”, який карає за поширення південнокорейських фільмів, музики та книг. За такі дії можна отримати до 15 років таборів, а в особливо серйозних випадках — смертний вирок.