Знову ці брудні сковорідки, з якими абсолютно незрозуміло, що робити. Здається, простіше їх викинути та купити нові. Але це дуже затратне рішення. Як же їх відчистити, не витрачаючи на це кілька днів часу? І тут вкотре свою ефективність доводять старі добрі господарські хитрощі. Виявляється, що нудна процедура відтирання сковорідок може перетворитися на легкий та швидкий процес, якщо знати один дуже хитрий підхід.
Все, що вам потрібно, — це якісний засіб для прочищення труб. Здивовані? Але він реально працює! Причому не лише відчищає відносно свіжі забруднення, але й може впоратися з нагаром, якому вже місяці та навіть роки! Це стосується будь-яких сковорідок, але якщо вони суто металеві або чавунні, то можна використовувати засіб навіть всередині (головне потім гарно помити). А ось на внутрішньому антипригарному покритті краще не застосовувати цей лайфхак. Так, пригоріле все прибереться. Але й антипригарний шар теж може злізти.
Схема використання засобу напрочуд проста: насипаєте в миску чи таз трохи порошкового засобу для чищення труб, наливаєте трішки гарячої води та ставите сковорідку. Вона має повністю ставати дном на миску, тарілку чи таз, щоб засіб працював. Потім наливаєте кип’яток в саму сковорідку, щоб вона притиснулася до тарілки, та під сковорідку, щоб розчинений засіб охопив максимальну площу посуду.
Якщо все зробите правильно та оберете якісний засіб, то вже за декілька хвилин побачите результат. Якщо щось залишиться на сковорідці, то можна відтерти це губкою. Для особливо складних забруднень губку краще брати металеву. Або можете повторити процедуру ще раз, а тільки тоді братися за губку.
Звісно, важливо не забувати про регулярний догляд за посудом. Краще не чекати, поки нагар стане товщиною з палець, а відразу після готування протирати сковорідку паперовим рушником. Та й залишки їжі не варто залишати надовго, бо від цього пізніше буде тільки більше проблем з очищенням.
От погляньте на каструлі. Чому вони служать роками, але ніяких шарів нагару на них немає? Причина не лише в різних способах приготування, а й в частоті миття. А зі сковорідками так не роблять. Ну для чого мити її після тої яєшні? Краще наступного разу. А потім після стейка, після смаженої картоплі, рагу тощо.
Зрештою на сковорідці накопичується купа бруду, яку відмивати дуже складно. Це не той випадок, що якщо ви перенесете кілька справ на потім, то сукупні затрати часу не зміняться. Оскільки бруд на сковорідках з часом твердішає та добре пристає до поверхні, то й відчищати руками ви його будете довго.