Хоча невпевненість у різні моменти життя відчуває кожна з нас, і це нормально. Закомплексованість можна намагатися приховати умінням тримати себе в руках, стресостійкістю, а іноді напором і навіть дещо грубуватою поведінкою. Але мало хто розуміє, що ніщо не видає комплекси більш красномовно, ніж наш одяг.
Що таке комплекс сам по собі? Це — сприйняття своєї особистості через призму того враження, яке ми справляємо на оточуючих. Але ми не замислюємося про головне: це все відбувається тільки в наших головах. Як правило, ми абсолютно байдужі випадковим зустрічним, а колючі коментарі зазвичай сильно перебільшені.
Але час заглянути в шафу і перевірити, чи не кричить одяг про те, що ви — жінка закомплексована.
Колірна гамма
Ті з нас, які не надто переймаються думкою публіки, однаково комфортно почуваються в будь-якому відтінку одягу. У гардеробі закомплексованої жінки більшість речей темних і сірих тонів. Це пояснюється тим, що вона намагається злитися з натовпом і не привертати до себе уваги.
Безформні моделі
Комплекси з приводу зовнішності можуть бути і в еталонних красунь. Дівчата з ідеальними фігурами часто вважають себе занадто повними або худими, від цього і ховаються за мішкуватими моделями oversize. Звичайно, можна любити такий недбалий стиль, але жінка без комплексів не буде одягатися в балахони постійно.
Мамин look
Не кожній вдається виробити власний стиль навіть з роками. Деякі покладаються на смак матерів, і до певного віку в цьому немає нічого поганого. Але якщо вам за 40, а ви виглядаєте, як власна мати чи дотримуєтесь її модних порад, то час бити тривогу прийшов давно.
Відсутність золотої середини
І навмисна простота, і зловживання аксесуарами, як і макіяжем, однаково погані. Ті, хто відмовляється від косметики і красивого укладання, знову-таки, намагаються бути непомітними в натовпі. Жінки, які надягають все краще відразу, навпаки, всіма силами намагаються довести, що в них немає десятків комплексів. А вони насправді є.
Рідкісна людина здатна полюбити і прийняти себе зі всіма справжніми і уявними недоліками. Але озирніться навколо: щодня ми бачимо сотні і тисячі осіб, але не запам’ятовуємо їх. Випадково спійманий погляд перехожого може не означає рівно нічого. Це наші комплекси змушують нас зіщулюватися і намагатися стати ще більш непомітними. Але чи зіграє скороминуща емоція сторонньої людини значущу роль в нашій долі? Чи позначаться наші вигляд та поведінка на ній якимось чином в майбутньому? Дуже малоймовірно.
З дитинства нам послужливо приводили гарні приклади і вчили порівнювати себе з іншими, виховуючи комплекси. А це змушує нас роками приймати занадто близько до серця речі, абсолютно неважливі кому-небудь, окрім нас.
Потрібно припинити боятися осуду або насмішок і працювати над власним стилем. Експериментувати, поєднувати, приміряти різні образи і гордо дивитися в обличчя оточуючих, кажучи: я — особистість. Зрештою, важливіше бути собою і відчувати себе комфортно, чи не так?