В Україні на розгляді Верховної Ради лежить законопроект, який має на меті впровадження механізму для зупинення дії водійських прав. Законопроект під номером 8082 вже внесений до розгляду, і його прийняття може суттєво вплинути на водіїв усієї країни.

Згідно з пропозицією, право зупиняти дійсність водійських посвідчень матимуть представники виконавчої служби. Це стосуватиметься випадків, коли особи мають борги, несплачені штрафи або аліменти. Важливо зазначити, що вся інформація про тих, кого позбавили права керування або тимчасово обмежили, буде занесена до Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ України, пише SUV News.

Останні новини:  5 речей, які незабаром зникнуть з автомобілів

Які зміни пропонуються?

Законопроект також передбачає, що у разі відкриття виконавчого провадження, право на керування транспортними засобами буде тимчасово обмежене. При цьому терміни дії водійських посвідчень для різних категорій транспортних засобів можуть значно скоротитися.

Так, для отримання права на керування категоріями АМ, А1, А2, А, В1, В і ВЕ планується видача терміном на 10 років, тоді як для категорій С1, С1Е, С, КЕ, D1, D1Е, D та DЕ – лише на 5 років.

Останні новини:  Volkswagen представив новий Tayron R-Line

Нові вікові вимоги для отримання прав

Особливістю нового законопроекту є підвищення віку для отримання прав на керування мотоциклами. Тепер, щоб отримати категорію А, потрібно досягти 20 років і мати навички керування транспортними засобами категорії А2 не менше 2 років. При цьому, ця вимога не стосується осіб, які вже досягли 24 років.

Останні новини:  Доступний новий хетчбек Firefly від Nio має світлодіоди, схожі на камери iPhone

Варто також зазначити, що тепер водії можуть починати керувати мопедами та легкими мотоциклами з 16 років, легковиками – з 18 років, а для вантажівок і автобусів – із 21 та 24 років відповідно.

Цей законопроект може суттєво змінити правила дорожнього руху в Україні і призвести до зниження рівня порушень, пов’язаних з неоплатою боргів. Прийняття нововведення сприймається неоднозначно, тому слід спостерігати за розвитком подій у Верховній Раді.