Україна шукає способи повернути додому мільйони громадян, які виїхали за кордон через війну. Влада обговорює радикальні заходи, щоб мотивувати людей повернутися, наприклад, скоротити фінансову допомогу від ЄС для біженців та обмежити консульські послуги для чоловіків призовного віку.

Про це повідомляє El Pais.


Нині у світі мешкає близько 6,7 мільйонів українців, і якщо врахувати економічних мігрантів, ця цифра може сягати 10 мільйонів. Новий орган – Міністерство національної єдності – сподівається повернути додому від 1,3 до 3,3 мільйона людей.

Останні новини:  У яку суму Україні обійшлося утримання полонених росіян

Проте, за даними влади, люди не поспішають повертатися. Основні причини – нестабільна ситуація в країні, висока вартість життя, проблеми з медичним обслуговуванням та відсутністю нормальних умов для життя.

Українські біженці в Польщі
Українські біженці в Польщі

Однією із пропозицій є припинення допомоги біженцям, якщо вони не повернуться, а для чоловіків призовного віку – обмеження консульських послуг, щоб вони не могли легалізувати своє перебування в інших країнах.




Проте, чим довше люди залишаються за кордоном, тим менша ймовірність, що вони вирішать повернутися, вважають в уряді. Такі заходи можуть викликати лише невдоволення та посилити ситуацію, особливо якщо в країні продовжуватиметься напруженість.

Останні новини:  ЗМІ назвали кількість ракет ATACMS в Україні

Тепер залишається питання: чи вдасться Україні повернути своїх громадян чи ці заходи лише посилять поділ між тими, хто залишився, та тими, хто виїхав?