Знаменитий пам’ятник міг мати політичну функцію, але в кінцевому підсумку виявився повним провалом.
Учені вважають, що вдалося розгадати загадку Стоунхенджа. Вони припускають, що загадковий мегаліт побудували в рамках спроби захистити ідентичність неолітичної Британії в період зростаючої імміграції з Європи. Побудувавши пам’ятник із величезних каменів, які доставили з відстані в сотні кілометрів, творці Стоунхенджа, можливо, сподівалися об’єднати націю, але зрештою зазнали невдачі, оскільки корінне населення острова зрештою замінили іммігранти. Дослідження опубліковано в журналі Archaeology International, пише IFLScience.
Нова теорія, що пояснює причини будівництва Стоунхенджа, виникла після нещодавнього відкриття: виявилося, що вівтарний камінь Стоунхенджа вагою в 6 тонн доставили до місця будівництва мегаліта з відстані в 700 км з північної частини Шотландії. До цього вчені з’ясували, що «блакитне каміння» Стоунхенджа доправили з відстані 225 км з Уельсу, а більші камені, або сарсени, видобули на відстані 24 км на північ від мегаліта.
Автори дослідження вважають, що, з огляду на різні регіони походження каменів Стоунхенджа, ця пам’ятка могла мати як політичну, так і релігійну мету. Тобто мегаліт міг слугувати пам’ятником єднання народів Британії, який прославляв їхній вічний зв’язок із предками та космосом.
Інші доісторичні мегаліти по всій Британії, як правило, побудовані з каменів, які привезли з відстані в середньому 7 км. Вчені вважають, що будівельники Стоунхенджа намагалися, хоч і безуспішно, встановити якусь форму політичного об’єднання і спільної ідентичності на більшій частині Британії за допомогою каменів, здобутих у різних місцях. Ці камені були символами різних стародавніх спільнот.
Автори дослідження припускають, що вівтарний камінь, імовірно, прибув у Стоунхендж на другому етапі будівництва пам’ятки. Ці часові рамки збігаються зі значним перерозподілом населення, оскільки іммігранти прибували до Британії з материкової Європи і впливали на острівне неолітичне суспільство.
Вчені вважають, що розміщення вівтарного каменю в Стоунхенджі було спробою об’єднати націю у відповідь на приплив нових жителів з материкової Європи. На жаль, культура корінного британського населення до моменту завершення будівництва Стоунхенджа була майже повністю витіснена культурою іммігрантів.
Ще Фокус писав про те, що вчені розповіли, яким став 2024 рік для всього живого на Землі. Останній рік виявився досить турбулентним для багатьох регіонів нашої планети, де вирували найсильніші кліматичні явища.