Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Під час голосування Габек отримав 96,48% голосів делегатів з’їзду, який проходив у Вісбадені 16-17 листопада.
У своїй промові Габек, який є наразі віцеканцлером, міністром економіки, велику увагу приділив темі свободи, що опинилася безпрецедентним тиском та перед загрозами як ззовні, так і зсередини. Зовнішня загроза – це мілітаризація, націоналізм, які реалізуються через війну Росії проти України, наголосив Габек.
«Це, зрештою, боротьба за свободу, а не конфлікт за території, … адже Путін не може винести думки, що в одній з головних республік колишнього СРСР люди будуть жити так, як ми в Німеччині, в Європі вважаємо за самою собою зрозуміле. Тому що він не може акцептувати, що люди там (в Україні) мають свободу слова, думки, вибору, політичну свободу, суверенітет», — заявив Габек.
Він дорікнув Великій коаліції (ХДС/ХСС і СДПН під керівництвом Ангели Меркель), що вони «не могли або не хотіли бачити», до чого веде політика РФ, і нагадав, що війна розпочалася не в 2022 році, а ще в 2014-му.
Габек поставив у провину Великій коаліції те, що вона не винесла уроків з 2014 року та продовжувала вганяти країну в залежність від російських енергоносіїв, продавала російським монополістам – «Газпрому» та «Роснефті» — інфраструктурні об’єкти в Німеччині, будувала «Північний потік-2» тощо. Великою мірою ті рішення призвели до важких часів, які переживала економіка Німеччини останні 3 роки, та інфляції, підкреслив політик.
Габек і глава МЗС Анналена Бербок складуть так званий «топ-дует» виборчої кампанії. Бербок була кандидатом у канцлери від своєї партії перед виборами 2021 року.
За даними соціологічних досліджень, серйозних шансів на виборах-2025 в «Зелених» немає, наразі вони користуються підтримкою 12% виборців. Але процедура висування кандидата в канцлера є традицією.
Фото: DPA