Україна може отримати від Німеччини 4 тисячі «мініТаурусів» - Bild

18.11.2024   23:31    579


Україна може отримати від Німеччини 4 тисячі «мініТаурусів» - Bild

Україна може отримати від Німеччини 4 тис. високотехнологічних дронів, якими керує штучний інтелект та які мають захист від засобів РЕБ. Цю зброю вже застосовували в боях на півдні та сході України.

Про це з посиланням на міністра оборони ФРН Бориса Пісторіуса пише Bild, передає Укрінформ.

Як стало відомо виданню, німецька компанія Helsing, яка займається ШІ, у 2024 році підписала з Міноборони України контракт на постачання 4 тисяч ударних безпілотників. Фінансується проєкт федеральним урядом.

Як зазначає видання, це не звичайні дрони-камікадзе, якими керують люди, а високотехнологічні літальні апарати, керовані штучним інтелектом, які отримали промислове «прізвисько» «мініТаурус».

Останні новини:  На “Рамштайні” союзники узгодять план підтримки оборони України до 2027 року

Дрони Helsing мають програмне забезпечення, яке захищає їх значною мірою від російських GPS-перешкод та інші засобів радіоелектронної боротьби.

Як розповів виданню співрозмовник зі сфери збройної промисловості: «Безпілотник сам «дивиться» на територію, так би мовити, розпізнає, де він перебуває, на основі багатьох тисяч дорожніх покажчиків і таким чином не збивається з курсу навіть за несприятливих погодних умов або в районах бомбардувань. Після того, як ціль знайдено і оператор дає йому вказівку, дрон самостійно летить до цілі».

Останні новини:  Лукашенко звинуватив Зеленський у втягуванні Білорусі у “війнушку”

Дрон, який має по чотири крила і гвинти, вважають технологічним проривом. Однак найціннішим у цьому є його програмне забезпечення з підтримкою штучного інтелекту для пілотів дронів.

«Безпілотники Helsing можуть долітати до цілей за запитом військового, навіть якщо радіозв’язок порушується. Таким чином, показник влучності значно вищий, ніж у бойових безпілотників із суто ручним керуванням», – йдеться у публікації.

При цьому, як пише видання, ціна за одиницю значно нижча, ніж в аналогічної продукції зі США (Switchblade 600 – 100 тис. євро) і з Росії (Zala Lancet – 35 тис. євро).

Останні новини:  Бразилія передала Казахстану дані із самописців азербайджанського літака

Починаючи з грудня, доставка 4 тисяч безпілотників буде здійснюватися зі швидкістю кілька сотень одиниць на місяць, зазначає видання.

Пісторіус заявив з огляду на масований російський авіаудар по Україні в неділю вранці, що він дуже радий, що постачання цих ударних безпілотників зі штучним інтелектом починається «прямо зараз». З роботою безпілотників Helsing він зміг ознайомитися у травні під час візиту до свого колеги Рустема Умерова в Україну. Згодом такі безпілотники можуть зʼявитися на озброєнні Бундесверу.




Фото з сайту bild.de


ukrinform.ua