Перше фото чорної діри в центрі Галактики може бути неточним, вважають учені

Сьогодні,   20:30    146

Перше в історії зображення надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху може бути неточним. Такого висновку дійшли астрономи з Національної астрономічної обсерваторії Японії.

Учені вважають, що знаменита фотографія у формі “бублика”, отримана колаборацією “Телескоп горизонту подій” (EHT) у 2022 році, містить артефакти, що виникли під час обробки даних. Японські астрономи вважають, що структура навколо чорної діри повинна мати витягнуту форму замість симетричного кільця, причому східна частина повинна бути яскравішою за західну.

Останні новини:  Червоні скелі та зелені плями у скельних утвореннях: Perseverance відкрив нові таємниці Марса

Наше зображення злегка витягнуте в напрямку схід-захід, східна половина яскравіша за західну. Ми вважаємо, що цей ефект означає, що акреційний диск, що оточує чорну діру, обертається зі швидкістю близько 60% від швидкості світла, – говорить Мієсі Макото, співавтор дослідження

Дослідники дійшли таких висновків під час повторного аналізу оригінальних даних, зібраних телескопом EHT у 2017 році. На відміну від команди колаборації, яка застосовувала спеціально розроблені алгоритми, японські астрономи використовували традиційні методи аналізу радіоінтерферометричних спостережень.

EHT – це глобальна мережа радіотелескопів, що працюють разом для створення віртуального телескопа розміром із Землю. Раніше дослідники проєкту показали, який вигляд мають надмасивні чорні діри в центрі галактики M87 і Чумацького Шляху, а також знайшли фотонне кільце в галактиці M87.

Останні новини:  У Центральному Китаї виявлено 5000-річну царську гробницю

Стрілець А* – найближча до Землі надмасивна чорна діра, яка служить унікальною лабораторією для вивчення екстремальних умов поблизу горизонту подій. Дослідники сподіваються, що подальші спостереження і вдосконалені методи аналізу допоможуть отримати більш точне уявлення про справжню природу цього загадкового об’єкта.