7 причин, чому водіям краще не купувати авто з варіатором

02.11.2024   22:00    441
7 причин, чому водіям краще не купувати авто з варіатором

Останніми роками виробники все частіше встановлюють на автомобілі варіатори замість класичних автоматичних коробок перемикання передач. Вони дешевші у виробництві, при цьому роблять перемикання швидкостей більш плавним, без ривків, властивих гідромеханічним АКПП. Однак вони мають низку недоліків, які перерахували експерти.

Деталі

Однією з переваг варіаторів є здатність допомагати в економії палива. Проте їхні динамічні характеристики залишають бажати кращого: цей тип трансмісії не може передавати на колеса високі крутні моменти. Розробники передбачили, що електроніка сама сповільнює прискорення, щоб уникнути надмірного навантаження на коробку передач. Саме тому варіатори не встановлюють на спортивні та позашляхові автомобілі з потужними двигунами.

Останні новини:  Експерти розповіли, як передчасно не «вбити» двигун авто і продовжити термін його служби

Водію також слід адаптувати свій стиль керування: на варіаторах не рекомендується різко прискорюватися або тривалий час пробуксовувати в бруді. Ще одна важлива умова — регулярно змінювати трансмісійну рідину кожні 40 тисяч км, щоб уникнути передчасного зношення конусів, ременів і ланцюга.

При цьому ремонт такого типу трансмісії буде дорогим, крім того, буває складно знайти майстра, готового зайнятися цим питанням. Важко також знаходити запчастини для варіатора. До мінусів також відноситься обмеження буксирування причепа та інших транспортних засобів. Машини з таким типом трансмісії мають низький попит на вторинному ринку, тому їх складно продавати.

Останні новини:  У Києві запровадили новий швидкісний режим: які обмеження та штрафи


nnews.com.ua