Час прибирати теплицю. Отже, з неї будуть прибрані рослини, які в переважній більшості були кущами помідорів. Викидати просто так стільки хорошого та корисного рослинного матеріалу не треба. Він вам не тільки знадобиться, але й допоможе приготувати відмінний компост на наступний рік.
Як правильно його підготувати
Найперше питання, яке цікавить більшість людей: чи можна рослини з фітофторою та грибковими інфекціями відправляти в компост. Експерти заспокоюють та стверджують, що можна. При перегоранні на початкових етапах температура в компості піднімається до 60-70 градусів. При таких показниках патогени та збудники хвороб не виживають.
Кущі разом з корінням подрібніть та вкиньте в компост. Змішайте з рослинними залишками. Для активації процесу та його підтримки пролийте препаратом-деструктором стерні. В результаті мікроорганізми перероблять органіку та швидко знищать патогени.
Головний бонус — на наступний рік у вас буде готовий компост з розпушеною текстурою та відмінною поживністю. Його можна буде використовувати для підживлення ґрунту. Для цього його додають під перекопування.
Читайте також:
Чи потрібно закривати компост восени: про плюси та мінуси впливу вологи