Середня глобальна температура 2024 року може вперше досягти позначки 1,5°C вище доіндустріального рівня (1850-1900), перевищивши рекордний стрибок температури минулого року, який був на 0,60°C вище середнього показника 1991-2020 років.
Про це пише Science Alert з посиланням на дані Copernicus, Berkeley Earth та Метеорологічного бюро Великої Британії.
Хоча Ель-Ніньо сприяв підвищенню температури на початку року, аномальна спека залишалася навіть після його закінчення.
«Рекордна кількість опадів і повені, тропічні циклони, що стрімко посилюються, смертоносна спека, невблаганна посуха та люті лісові пожежі, які ми спостерігали в різних частинах світу цього року, на жаль, є нашою новою реальністю та передчуттям нашого майбутнього», — заявив Генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації Селесте Сауло.
ВООЗ зазначає, що навіть рік з температурою, що перевищує 1,5°C, не означає автоматичне перевищення цільового показника Паризької угоди, адже цей показник визначається середніми значеннями за десятиліття. Коливання, такі як Ель-Ніньо та Ла-Нінья, ще можуть швидко вплинути на глобальну ситуацію.
«Важливо визнати, що кожна частка градуса нагрівання має значення. Незалежно від того, чи є потепління на рівні нижче або вище 1,5 °C, кожен додатковий приріст глобального потепління збільшує кліматичні екстремальні явища, наслідки та ризики», — підсумував Сауло.