Водіння автомобіля завжди пов’язане з ризиком. А з настанням холодів він тільки зростає. Разом з морозами на дорогах виникають складні погодні умови: ожеледиця або опади. Саме тому, досить часто, водії “заморожують” машину на всю зиму, ховаючи її в гаражі, щоб уберегти від холодів та всіх тих проблем, які можуть виникнути через зиму. Але є і значна частка водіїів, які охоче їдуть навіть у сильні морозі та свідомо згодні заїжджати на сервіс частіше, ніж витрачати гроші на таксі або мерзнути на зупинках. Про те, що ще варто знати про вплив зимової погоди на авто пише UAmotors.
Що ще варто знати
По суті, машина не любить стояти. Якщо її не використовувати, багато систем починають давати збій. Наприклад, акумулятор, навіть якщо не заводиш авто, все одно старіє. Якщо не заряджати його, він може розрядитися за пару місяців, і тоді навіть підзарядка не завжди допоможе. А якщо й допоможе, то швидше за все, це не обійдеться без покупок нового акумулятора. Те саме з гальмами — навіть якщо не їздиш, вони ржавіють. Іржа на дисках, закислі супорти — це не найкращий старт весни, коли машина не може зупинитися нормально.
Ще й гумові деталі можуть “померзнути” від бездіяльності. Патрубки, ущільнювачі, сальники — вони дубіють, а колеса можуть взагалі втратити форму. Потрібен час, щоб вони відновили свою форму, а якщо ще й колесо спуститься, то, ймовірно, доведеться міняти шину. Ну й кондиціонер: якщо не використовувати його взимку, починаються проблеми. Олія у системі стікає, а це може привести до серйозних поломок, коли спробуєш його включити.
А ще масла в двигуні й коробці передач втрачають свої властивості, коли авто не працює. Тому навіть якщо двигун запускається, працює він без змазки, що не дуже добре для внутрішніх частин. А кузов, як би не було, все одно починає гнити, якщо машину не використовують. Волога накопичується в порожнинах, і в кінці кінців іржа робить свою справу.
Отже, не варто боятись їздити в мороз, але треба регулярно доглядати за машиною.