Сьогодні словом “лечо” називають багато овочевих заготівель, до складу яких входять болгарський перець і помідори, у тому числі у вигляді томатної пасти або соусу. Крім них, до цього овочевого салату додають і інші компоненти, наприклад, моркву, часник, кабачки або навіть квасолю. Ми зібрали для вас два перевірені рецепти на зиму – вам залишається тільки ними скористатися.
Класичний рецепт лечо на зиму
Інгредієнти:
- 1,5 кг томатів
- 1 кг болгарського перцю
- 500 г цибулі
- 4 ст. л. 9% оцту
- 4 ст. л. цукру
- 2 ст. л. солі
- 1/2 склянки олії
Приготування:
Всі овочі добре промийте, дрібно наріжте та складіть в емальований таз. Додайте до них усі компоненти маринаду, перемішайте та залиште на годину, щоб овочі пустили сік.
Поставте таз на середній вогонь і при помішуванні доведіть до кипіння. Тушкуйте салат 20 хвилин після закипання, систематично помішуючи.
Зніміть готове лечо з вогню та розкладіть у попередньо простерилізовані банки. Закрийте металевими кришками та закатайте. Витримайте банки до повного остигання в перевернутому вигляді і укутавши ковдрою. Потім перенесіть у прохолодне місце для зберігання.
Лечо на зиму без оцту та рослинної олії
Інгредієнти:
- 3 кг томатів
- 2 кг болгарського перцю
- 1 ст. л. солі (з гіркою)
- 3 ст. л. цукру
- 1/2 головки часнику
- лавровий лист
- гвоздика
- мелений чорний та мелений червоний перець за смаком
Приготування:
Томати промийте та подрібніть будь-яким зручним способом. Перекладіть у глибоку каструлю, додайте обидва види меленого перцю, сіль та цукор, лавровий лист та гвоздику. Доведіть масу до кипіння та проваріть 20 хвилин на невеликому вогні.
Поки томатна маса вариться, очистіть часник і пропустіть через прес. Додайте в каструлю разом із болгарським перцем, попередньо очищеним від плодоніжки та насіння та нарізаним соломкою. Перемішайте та варіть лечо ще 10-15 хвилин. Потім одразу ж розкладіть у попередньо простерилізовані банки та закатайте.