З'явилися на світанку динозаврів і живуть досі: учені відкрили новий вид дивовижних риб

12.08.2024   20:30    40

Дослідники виявили скам’янілості дводишних риб, які жили на Землі ще сотні мільйонів років тому.

Земля є домівкою для неймовірної кількості видів: деякі з них давно вимерли, а інші успішно процвітають. Однак є й такі види, які живуть на планеті вже сотні мільйонів років. Скам’янілість одного з таких видів і була виявлена дослідниками, пише IFLScience.

Дивовижну скам’янілість вдалося виявити мисливцеві за копалинами Стіву Едвардсу, який також є гідом із сафарі в північній частині Зімбабве. Саме тут дослідник виявив скам’янілість цікавої риби, що жила на планеті, коли динозаври тільки починали своє існування, близько 210 мільйонів років тому.

Останні новини:  Секретний космічний літак США успішно здійснив унікальний маневр на орбіті Землі

 

Дослідження скам’янілості показало, що викопні рештки належать виду, ще невідомому науці. Новий вид отримав назву Ferganoceratodus edwardsi. Відомо, що представники цього виду були дводишними, а їхня група проіснувала близько 420 мільйонів років. Ба більше, їх усе ще можна зустріти на планеті живими й сьогодні.

Дводишні риби примітні своїм дивним способом дихання: у них є плавальний міхур, як і у більшості риб, але в міру дорослішання він перетворюється на своєрідну адаптовану легеню, яка дає змогу їм дихати поза водою.

Останні новини:  Винороб виявив у погребі кістки гігантів часів Льодовикового періоду

Дослідники зазначають, що ця навичка вельми стала в пригоді рибам, коли вони виповзли на сушу і в кінцевому підсумку еволюціонували в чотирилапих тварин, які охоплюють усіх хребетних, вищих за риб. Це робить Ferganoceratodus edwardsi джерелом безлічі секретів того, як життя перемістилося з води на сушу і розвинулося тут.

Попередні дослідження показали, що дивовижна дихальна система дводишних риб, по суті, давала їм змогу спати в спеку, ховаючись у норі та загорнувшись у слизовий кокон. Відомо, що в цей період риби залишають достатньо місця для дихання і можуть обходитися без їжі та води до чотирьох років.




За словами співавтора дослідження, професора Пола Барретта з Музею природної історії в Лондоні, відкриття нового виду дводишних риб дає змогу дізнатися більше про їхню дивовижну дихальну систему. Ба більше, відкриття нового виду також проливає світло на еволюцію стародавніх тварин і те, як вони перемістилися з води на сушу.

Останні новини:  В Японії створили гібрид клітин рослин і тварин