Мікроби в болотах і шлунках корів можуть прискорювати зміну клімату

Сьогодні,   16:30    168

Вчені встановили причину різкого зростання викидів метану – це мікроби, котрі активізуються через підвищення температур і вологості, зокрема у шлунках корів, на сільськогосподарських угіддях та в болотах. Відповідне дослідження опублікували у Proceedings of the National Academy of Sciences.

Зростання концентрації метану почалося з 2007 року і набрало небувалих обертів у 2020 році.

Наразі вченим складно визначити усі джерела метану у світі. Він походить від джерел нафти та газу, відрижки корів, звалищ і боліт, а також від танення льодовиків в Арктиці. Тож, зауважують науковці, коли викиди метану збільшуються, пошук причини схожий до розв’язання складної алгебраїчної задачі з великою кількістю невідомих.

Останні новини:  Науковці показали свиноносу жабу, яка жила ще за часів динозаврів

Метан має значно сильніший короткостроковий вплив на клімат, ніж CO₂, і його підвищені рівні можуть призвести до небезпечних змін температур. За словами провідної авторки дослідження Сільвії Мішель, підвищення рівня метану з 2020 року може бути наслідком діяльності мікроорганізмів у теплих і вологих місцях, таких як болота та рисові поля.

Щоб виявити джерела зростання метану, вчені проаналізували його зразки з 22 різних місць, відзначаючи “вагу” молекул – вміст ізотопу вуглецю C13. Виявилось, що мікроби продукують “легкий” метан, на відміну від важчого метану, що виділяється з викопного палива. Це дослідження підтвердило, що найбільше зростання метану пов’язане саме з біологічними процесами.

Останні новини:  Африка повільно розпадається на два окремих континенти

Додатково дослідники припускають, що природні болота у таких тропіках, як Амазонка і Конго, можуть виділяти більше метану через зміну клімату.

У світі понад 100 країн зобов’язалися скоротити викиди метану на 30% до 2030 року, однак, вчені фіксують, що концентрація цього газу продовжує зростати.

Разом з тим, дослідники наголосили, що це не означає, що світ може просто продовжувати спалювати природний газ. Вони стверджують, якщо водно-болотні угіддя виділяють метан швидше, ніж будь-коли, потрібно ще більше намагатися стримувати метан із джерел, які люди можуть контролювати, таких як корови, сільське господарство та викопне паливо.

Останні новини:  Науковці знайшли унікальний спосіб видобутку сонячної енергії у відкритому космосі