Землю може проковтнути галактика-вбивця: катастрофа загрожує нам у найближчі 100 років

10.08.2024   21:30    47

У 21 столітті людству загрожують не лише метеорити і НЛО, але й справжній космічний монстр. Галактика COSMOS-AzTEC-1, яку вчені NASA вже прозвали “аномальним монстром”, може стати причиною справжньої катастрофи для нашого Чумацького Шляху.

Ця галактика, що сформувалася 13 мільярдів років тому, за останнє століття стала справжнім гігантом. Набита нестабільними газовими хмарами, COSMOS-AzTEC-1 постійно народжує нові зірки. Таке активне зіркоутворення робить її небезпечною і непередбачуваною.

Останні новини:  Вчені знайшли скам’янілість жахливого птаха, який жив 12 млн років тому
Галактика, фото - телеграм-канал "Очевидні речі"
Галактика, фото – телеграм-канал “Очевидні речі”

Галактика COSMOS-AzTEC-1 не просто вражає розмірами, а й активно поглинає сусідні системи. Вчені побоюються, що ця галактика може “захопити” наш Чумацький Шлях. Її магнітне поле і швидкий рух до центру Чорної діри можуть створити загрозу для нашої Сонячної системи.

Є й інший сценарій, який трохи відрізняється від катастрофічного. COSMOS-AzTEC-1 може не лише поглинути наш Чумацький Шлях, але й стати джерелом нового зіркового життя. Галактика створює зірки в 1000 разів частіше, ніж у нас, і це може вплинути на формування нових космічних структур в нашій системі.

Останні новини:  Супутник NASA зафіксував дивну хмару над Новою Зеландією

Нещодавно вчені з університету Тохоку висунули гіпотезу, що Чумацький Шлях вже давно не створює нових зірок і є мертвою галактикою. Це пояснюється тим, що наші зірки не народжуються вже понад 2 мільярди років. Тоді як COSMOS-AzTEC-1 активно поглинає сусідні галактики і використовує їх газ для зіркоутворення.

Вчені поки не можуть точно пояснити, чому газові хмари в COSMOS-AzTEC-1 такі нестабільні. Можливо, галактика зіштовхнулася з іншою, що призвело до її активного зіркоутворення. Але одне ясно: COSMOS-AzTEC-1 живе своїм, досі незрозумілим для нас життям.

Останні новини:  Українські полярники зафіксували рідкісне явище в Антарктиці