У Туреччині археологи виявили під час розкопок крихітну табличку з клинописом, вік якої становить 3500 років. Табличку знайшли біля воріт стародавнього міста Алалах, нині відомого як археологічний курган Телль-Атчана, під час реставраційних робіт після руйнівних землетрусів у лютому 2023 року.
Знахідка датується 15 століттям до нашої ери і є розпискою з детальним описом купівлі великої кількості меблів. Археологи вважають, що ця табличка може пролити нове світло на економічну структуру та державний устрій епохи пізньої бронзи.
Табличка, написана аккадським клинописом, містить записи про придбання приблизно 200 дерев’яних столів, стільців і табуретів, що є безпрецедентним масштабом для того часу.
Доктор Мурат Акар, керівник розкопок, розповів, що археологічні дослідження стали способом відновлення та зцілення для місцевої громади після землетрусу. Археологічний дослідницький комплекс, який використовувала команда, став центром гуманітарної підтримки в перші місяці після катастрофи, а робота на місці продовжувалася, забезпечуючи дохід для місцевого населення.
Після землетрусу кілька ділянок нових розкопок завалилися, а те, що давно досліджував британський археолог Леонард Вуллі було серйозно пошкоджено. Нині завдяки зусиллям місцевої громади, яка виготовила близько 4500 цеглин, реставрація та розкопки на місці були відновлені.
Табличка, знайдена під час цих розкопок, викликає великий інтерес у дослідників. Доктор Джейкоб Лауінгер з Університету Джона Гопкінса висловив сподівання, що з частини фортеці, яку Вуллі ніколи не розкопував, можуть з’явитися подібні таблички. Він наголосив, що знайдення клинописних табличок є рідкісною та захоплюючою подією для археологів, оскільки такі артефакти трапляються нечасто.