У місті Еретрія археологи виявили мозаїку із зображенням оголених персонажів давньогрецької міфології сатирів, пише Успіх in UA.
Вона могла зберігатися близько 2,5 тисячі років. Візерунок прикрашає підлогу будівлі, знайденої під час розкопок біля святилища Аполлона Дафніфора.
На думку вчених, цей артефакт датується IV століттям до нашої ери.
Мозаїка, викладена галькою, зображає двох давньогрецьких божеств, духів природи з рогами та кінським хвостом. Один із них грає на флейті, а другий танцює, повідомляє life.pravda.
Вчені припустили, що будівля могла бути банкетним залом, де стояли розкладні дивани для учасників веселощів. Мозаїчну підлогу планують досліджувати детальніше.
Крім цього, вчені помітили на місці розкопок п’ять могил, що датуються приблизно V-VI ст. нашої ери. Поховання наштовхнули дослідників на думку, що це місце могли використовувати як цвинтар у ранньохристиянські часи.
Сатири – це відомі персонажі давньогрецької міфології, описані як супутники бога Діоніса, що мешкали в лісах, горах і на пасовищах.
Греки спочатку зображали сатирів із кінськими рисами, а римляни ототожнювали їх з фавнами і часто зображували у вигляді напівлюдей-напівкозлів.