Археологічне відкриття в Туреччині може перевернути наше розуміння зародження цивілізації. На місці стародавнього храмового комплексу Гебеклі-Тепе, що датується 12 000 років тому, знайдено кам’яний стовп з різьбленими зображеннями, які, на думку вчених, є найстарішим у світі календарем пише https://t4.com.ua.
Календар, що випередив свій час
Цей календар, що складається з 365 позначок, свідчить про те, що стародавні люди мали точні методи вимірювання часу задовго до появи писемності та розвитку складних суспільств. Це відкриття ставить під сумнів традиційне уявлення про те, що перші календарі були створені стародавніми греками.
Космічна катастрофа та її вплив на людство
Ще однією сенсаційною знахідкою є різьблені зображення, які, як вважають вчені, відображають удар комети, що призвів до міні-льодовикового періоду близько 13 000 років тому. Ця катастрофа, можливо, знищила великих тварин та змусила людей перейти від кочового способу життя до осілого землеробства, що стало поштовхом до розвитку цивілізації.
Гебеклі-Тепе: вікно у минуле
Гебеклі-Тепе, найдавніша відома споруда, створена людиною, продовжує дивувати нас своїми таємницями. Це місце, де стародавні люди спостерігали за небом, вимірювали час та, можливо, навіть намагалися зафіксувати свої спостереження, що стало першими кроками до розвитку писемності.
Це відкриття має величезне значення для розуміння історії людства та його взаємодії з навколишнім світом. Воно свідчить про те, що наші предки були набагато більш розвиненими та спостережливими, ніж ми думали раніше. Крім того, воно нагадує нам про те, що навіть найдавніші цивілізації були схильні до впливу космічних подій, які могли змінити хід їхнього розвитку.