Були ще до римлян: археологи знайшли древні поховання поблизу Помпеїв

12.08.2024   12:30    40

Дослідники виявили стародавні поховання, які датуються III-I століттям до н. е. неподалік Помпеїв. Під час розкопок археологи знайшли останки людей, які збереглися завдяки ґрунтовим водами, та численні артефакти.

Поблизу давньоримського міста Помпеї, Італія, археологи розкопали 35 доримських поховань у земляних ямах. Кожна яма була вкрита амфорами, розташованими почергово шийкою та вінчиком, пише Heritage Daily.

 

Некрополь знайшли під час будівельних робіт для підземного паркінгу на вулиці Фуччі, недалеко від східної околиці Помпеїв. Аналіз вказує на те, що амфори датуються III-I століттям до н. е. і походять з Північної Африки, про що свідчать позначки виробника пунічною мовою.

Останні новини:  Археологи виявили в Туреччині гробницю з головами биків, якій 2000 років

Помпеї, лава, Везувій, поховання, розкопки, археологи, археологія, останки, амфора, фрагмент, скелет, дослідження, знахідка, поле, яма, пемза Fullscreen

Завдяки зануренню у ґрунтові води, скелетні останки добре збереглися разом з поховальними предметами, такими як невеликі керамічні пляшки та кілька монет. Крім того, у сусідньому каналі вдалося знайти інші доримські артефакти, такі як сотні фрагментів черепиці, збережені шматки дерева, амфори та долії (великі глиняні посудини), які, ймовірно, пов’язані зі зруйнованими поховальними об’єктами.




Канал також містив 20 невеликих колумелл (похоронних стелл) з вулканічного каменю, кахлі місцевого штампування та кам’яну голову з сірого кампанського туфу із зображенням жінки зі збереженою червоною фарбою. Цей канал, ймовірно, побудували після облоги Помпей Суллою під час Союзницької війни (91-87 рр. до н. е.), конфлікту за участю Римської республіки та кількох автономних союзників.

Останні новини:  Винороб виявив у погребі кістки гігантів часів Льодовикового періоду

Окрім поховань, під товстими шарами пемзи, що утворилися внаслідок виверження Везувію у 79 році нашої ери, археологи виявили сліди розгалуженої системи полів. Ця система, що характеризується стародавніми борознами і ямами в напрямку з півночі на південь, забезпечувала римські Помпеї свіжими продуктами. Органічні рештки та пилок аналізуються для ідентифікації вирощуваних овочів, попередні дані свідчать про вирощування багаторічних артишоків.

Останні новини:  В Єгипті знайшли гробницю періоду Середнього царства