Під час розкопок кургану Тавшанлі, що знаходиться на території провінції Кютагья, вчені натрапили на давню печатку. Її вік був оцінений ними у 4000 років, пише Arkeonews.
Місце розкопок називається «Серце Кютагья». Воно було названо так через форму кургану, який було виявлено вченими за допомогою аерофотозйомки. За словами археолога Еркана Фідана з Університету Біледжик, курган Тавшанлі є найдавнішим поселенням у регіоні. У бронзовому столітті він міг відігравати роль регіональної столиці. Виявлені вченими докази вказують на те, що у 1700 році до н.е. поселення зазнало великомасштабної атаки, після чого було спалено.
Під час недавніх розкопок археологи натрапили на керамічну печатку з фаянсу віком 4000 років. Вона є свідченням торгових зв’язків, які почали розвиватися після входження Анатолії в епоху ассирійських торгових колоній.
Раніше схожі печатки траплялися археологам у Кюльтепі (Центральна Анатолія). Знайдена у Західній Анатолії печатка свідчить про те, що цей регіон не був звичайним поселенням. Тавшанлі був важливим торговим центром, який забезпечував культурний обмін між західною та центральною частинами Анатолії.