Саудівська Аравія погрожувала продати європейські боргові зобов'язання

10.07.2024   12:21    676

Саудівська Аравія погрожувала продати європейські боргові зобов’язання, якщо G7 вирішить вилучити заморожені активи Росії.

Про це повідомляє Bloomberg.

Агентство пише, що це сталося на початку року. Саудівці спеціально згадали боргові зобов’язання, випущені французьким казначейством.

У травні та червні G7 вивчала різні варіанти за коштами російського Центробанку. У результаті група погодилася використати отриманий прибуток та залишити самі активи у спокої.

Незважаючи на те, що США та Великобританія наполягали на тому, щоб союзники розглянули сміливіші варіанти, включаючи безпосередній виняток.

Останні новини:  Камала Гарріс зібрала $100 мільйонів на передвиборчу кампанію

Деякі країни, що входять до єврозони, були проти цієї ідеї, побоюючись, що це може підірвати валюту. Позиція Саудівської Аравії, напевно, вплинула на позицію європейських країн, вважають джерела.

Активи королівства в євро та французьких облігаціях можуть становити десятки мільярдів євро, але вони не такі великі, щоб сильно вплинути на ситуацію, якщо їх розпродадуть.

Однак європейські чиновники все одно стурбовані, тому що інші країни могли наслідувати приклад Саудівської Аравії.

Останні новини:  У Фінляндії заявили, що слід задуматися над перебування Угорщини в ЄС

Один із саудівських чиновників сказав, що це не стиль уряду — виступати з подібними погрозами, але Саудівська Аравія окреслила членам G7 можливі наслідки будь-яких конфіскацій.

Позиція Саудівської Аравії змінилася після того, як країни G7 прийняли пропозицію, яка не передбачала експропріацію активів.

Незрозуміло, чи діяла Саудівська Аравія, виходячи із власних інтересів — побоюючись, що вилучення російських активів створить прецедент, який у майбутньому може бути використаний проти інших країн, чи з солідарності з Росією.

Останні новини:  У Секретній службі США прокоментували замах на Трампа

Ер-Ріяд та Москва підтримують тісні стосунки з того часу, як Росія почала конфлікт в Україні, і разом очолюють картель виробників нафти ОПЕК+.


newformat.info