Замах на Роберта Фіцо: в уряді не виключили, що нападник міг мати спільників

20.05.2024   17:00    364

Нападник на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо Юрай Цинтула міг мати спільників. Таку ймовірність не виключив міністр внутрішніх справ країни Матуш Шутай-Ешток, повідомляє видання Dennik N.

За словами міністра, через дві години після замаху на прем’єра була видалена сторінка у Facebook та історія спілкування у месенджері 71-річного нападника. Утім, видалив її не Цинтула, адже він був затриманий. Не могла цього зробити і його дружина, адже вона не настільки “технічно підготовлена”, пояснив Шутай-Ешток.

Останні новини:  Байден окреслив негативні сценарії для США в разі обрання Трампа

Очільник словацького МВС також спростував чутки, що спільниками Цинтули могли бути чоловік і жінка, які стояли біля загородження поряд із нападником. Це були сліпа жінка та її глухий партнер, розповів Шутай Ешток.

Міністр оборони Словаччини Роберт Каліняк заявив, що нападник міг обговорювати замах на Фіцо з “кимось зі свого оточення”. Він вважає, що версія про те, що нападник діяв не сам, є “найбільш реальною”.

Нагадаємо, 15 травня на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо був скоєний замах. Це сталося у місті Гандлова, розташованому за 150 км від Братислави. Фіцо підійшов до людей на вулиці після виїзного засідання уряду. З натовпу пролунало кілька пострілів.

Останні новини:  Південнокорейська компанія Hanwha представить РСЗВ Chunmoo: може запускати балістичну ракету на відстань 290 км

Нападником виявився 71-річний письменник Юрай Цинтула, який не згоден з політикою чинного уряду Словаччини. Міністр внутрішніх справ країни Матуш Шутай-Ешток заявив, що замах був політично вмотивованим.


expert.in.ua