Відрижку і метеоризм корів перетворили на алмази (фото)

23.05.2024   19:30    1058

Дослідники знайшли спосіб не просто зменшити кількість викидів метану в атмосферу Землі, а й перетворити його на скарби.

Людей більше не лякають кліматичною кризою, вчені наполягають — вона вже тут і перші наслідки людство вже відчуло на собі: на світ зійшли хвилі тепла, посухи та лісових пожеж. При цьому кількість викидів парникових газів в атмосферу Землі продовжує збільшуватися, попри всі спроби знизити її, пише Metro.

Тоні Фаделл, який є співавтором iPod і iPhone, виступив на фестивалі Starmus у Братиславі, в основі якого лежить наука і мистецтво. Він заявив, що світ нарешті почав усвідомлювати загрозу не тільки вуглекислого газу, але також і метану, який не зберігається в атмосфері планети так довго як CO2, але нагріває її в рази швидше.

За минулі роки Тоні Фаделл створив безліч компаній і продуктів по всій планеті, які люди використовують протягом багатьох років і продовжують використовувати сьогодні. Сьогодні частина його проєктів також спрямовані на те, щоб захистити планету від кліматичної кризи та зміни клімату.

Останні новини:  Вчені виявили наскельні малюнки поряд зі слідами динозаврів віком 145 млн років

Раніше Фаделл створив компанію Nest, що займається інтелектуальними термостатами й димовою сигналізацією, яку Google купив у нього за 2,5 мільярда фунтів стерлінгів у 2014 році. Частину з цієї угоди прибутку він бізнесмен вклав у допомогу в боротьбу зі зміною клімату, зокрема профінансував проєктування і будівництво супутника MthanSAT, що дає змогу виявити точки витоку метану по всьому світу.

Останні новини:  Науковці зробили революційне відкриття про існування життя у космосі біля мертвих зірок

Фактично новий супутник діятиме як метановий патрульний, який з легкістю зможе виявити порушника в будь-якій точці земної кулі. Однак родовища викопного палива зовсім не є єдиними джерелами метану на планеті.

алмаз Fullscreen
Вчені навчилися перетворювати біометан на алмази
Фото: Sci Tech Daily

Раніше вчені з’ясували, що корови, а точніше їхня відрижка і продукти метеоризму, є великими виробниками газу, що утримує в атмосфері Землі значно більше вуглецю, ніж CO2. За словами Тоні Фаделла, він також створив компанію Diamond Foundry, яка використовує біометан із землі, гною або тварин, а потім перетворює його на алмази за допомогою зеленої енергії, тобто, вітру і сонця.
Зазначимо, що молекула метану, як і вуглекислого газу, включає вуглець. Вчені витягують вуглець і кристалізують його для створення алмазів. Сьогодні ці алмази здебільшого використовуються в електроніці, а тому навряд чи найближчим часом комусь вдасться отримати прикрасу з алмазів, зроблених з коров’ячої відрижки.

Останні новини:  Магнітне поле Сонця перевернеться: чим це обернеться для Землі

Фаделл також заявив, що вони з колегами працюють над тим, щоб скоротити кількість викидів метану в самому джерелі. Для цього компанія CH4 Global виробляє червоні морські водорості — передбачається, що додавання їх у раціон корів дасть змогу знизити відрижку і метеоризм на 80-90%.

Хоча метан не зберігається в атмосфері так довго, як CO2, за даними Програми ООН з довкілля, метан у 80 разів шкідливіший протягом 20 років після його викиду.