Вчені створили революційний їстівний гель з золотом, який запобігає сп’янінню

28.05.2024   02:10    263

Дослідники з ETH Zurich оголосили про створення революційного їстівного гелю, який запобігає сп’янінню від алкоголю, пише SEEDS.

Цей гель, успішно випробуваний на мишах, може знизити рівень алкоголю в крові до 50 відсотків і захистити організм від його шкідливих наслідків. Хоча дослідження тривають, вчені впевнені у своїй розробці та вже подали заявку на патент.

Унікальність гелю полягає в його складі, який включає прості інгредієнти: залізо, золото та сироватку. Використовуючи звичайні сироваткові білки, дослідники створили довгі тонкі фібрили, які змішують із сольовим розчином для отримання гелю.

Останні новини:  В одній точці океану помітили понад 160 найбільших тварин на Землі

«Гель зміщує розщеплення алкоголю з печінки в травний тракт. На відміну від метаболізму алкоголю в печінці, шкідливий ацетальдегід не утворюється як проміжний продукт», — пояснює професор Раффаеле Меззенга з Лабораторії харчових продуктів і м’яких матеріалів ETH Zurich.

Ацетальдегід токсичний і є причиною багатьох проблем зі здоров’ям, викликаних надмірним вживанням алкоголю.

Гель повільно засвоюється, що дозволяє йому працювати довше. Для розщеплення алкоголю використовуються каталізатори, зокрема атоми заліза. Гель реагує зі спиртом, перетворюючи його на оцтову кислоту і запобігаючи поглинанню організмом великої кількості алкоголю, пише Scitechdaily.

Останні новини:  Американські вчені виявили першу рослину з певними ознаками інтелекту

У майбутньому гель можна буде приймати перорально до або під час вживання алкоголю, щоб запобігти підвищенню рівня алкоголю в крові та ацетальдегіду від пошкодження організму. На відміну від багатьох продуктів, доступних на ринку, гель бореться не тільки з симптомами шкідливого вживання алкоголю, але й з його причинами. Однак гель діє лише до тих пір, поки в шлунково-кишковому тракті ще є алкоголь.

Останні новини:  Вчені з’ясували, скільки тривала доба на Землі 4 млрд років тому

Дослідники ще не оголосили графік клінічних випробувань, але вже опублікували свої висновки в журналі Nature Nanotechnology.