У Британії розпочали випробування нової антидронової системи - ЗМІ

11.05.2024   06:01    998
У Британії розпочали випробування нової антидронової системи - ЗМІ

Фото: twitter/Gabriele Molinelli

Відтворення роботи антидронової системи

Цей комплекс може знищувати дрони завдяки використанню спрямованої енергії у мікрохвильовому діапазоні, який дозволяє “випалювати” електронні компоненти на значній відстані.

Збройні сили Великої Британії розпочали випробування антидронової системи за проектом Ealing. Нова система – мобільний комплекс електромагнітного озброєння, пише Defense Express.

Повідомляється, що цей комплекс може знищувати дрони завдяки використанню спрямованої енергії у мікрохвильовому діапазоні, який дозволяє “випалювати” електронні компоненти на значній відстані.

Зразок такої системи було помічено на полігоні на озброєнні 7 групи ППО британської армії, яка, очевидно, має провести його випробування.

Останні новини:  Шольц дав прогноз щодо вступу України до НАТО

Видання пише, що комплекс, який встановлено на шасі HX60, містить засоби виявлення дронів і власне генератор електромагнітних імпульсів. Точні характеристики залишаються невідомими.

Міноборони Британії не коментує ці випробування.

“З боку Defense Expess зазначимо, що такі системи є наразі одним з головних конкурентів комплексів з бойовими лазерами. А найбільш відомим зразком є Leonidas від американської компанії Epirus, який зараз також активно тестується збройними силами США”, – йдеться в публікації.

Останні новини:  США планують посилити санкції щодо європейських банків, які досі працюють у Росії

Повідомляється, що, ймовірно, такі комплекси можуть стати вирішенням проблеми боротьби з роями дронів, а також вони можуть знищувати всі дрони у конкретному секторі й не потребують зосередження лише на одній цілі.

 

 “Також слід зазначити, що у британських збройних силах ця система є однією з альтернатив бойовому лазеру DragonFire, який Лондон готовий відправити до України ще на стадії прототипів з метою тестів у реальних бойових умовах. І не виключено, що якщо Британія надасть лазерний комплекс, то за ним не буде переданий і електромагнітний, що дозволить провести заочні порівняльні випробування обох систем у реальних бойових умовах”, – підкреслили у публікації.

Останні новини:  США планують посилити санкції проти європейських банків, які досі працюють у Росіїkorrespondent.net