Правила життя для щоденного здоров’я від медичного журналіста Майкла Мослі

14.05.2024   03:00    1190

Майкл Мослі (Michael Mosley) – англійський телевізійний журналіст з медичною освітою, автор документальних фільмів і кількох книг, поділився в DailyMail правилами повсякденного життя, які допомагають йому залишатися щасливим і здоровим.

1 холодний душ

Холодний душ – одна з недавніх звичок Мослі. Він починає з теплої води, потім перемикається на холодну, намагаючись протриматися протягом хвилини. Є докази того, що холодний душ щоранку може зміцнити імунну систему і знизити ризик застуди. Використовувати цей метод у повсякденному житті Мослі порадив Майк Тіптон, професор людської та прикладної фізіології в Портсмутському університеті, який також є експертом у перевагах холодної води.

2 жваві прогулянки

Мослі не користується фітнес-трекером і не рахує число кроків. Замість цього він намагається робити кілька прогулянок в день. Щоб отримати максимальну користь для здоров’я, прогулянка повинна бути швидкою, не менше 100 кроків за хвилину (120 кроків – це швидкість бігу підтюпцем).

3 чашки кави

Мослі цінує каву за смак і настрій, який вона дає. Він визначив для себе оптимальну дозу, яка не впливає на артеріальний тиск і не призводить до погіршення сну – близько трьох горняток в день.

В одному дослідженні за участю 50 000 жінок, проведеному Гарвардською школою суспільної охорони здоров’я в США, дослідники виявили, що у тих, хто випиває дві-три чашки кави в день, ймовірність розвитку клінічної депресії протягом десятирічного періоду на 15% нижче, ніж у тих, хто випиває одну або менше.

4 склянки води

У керівництві Європейського управління з безпеки харчових продуктів йдеться, що чоловіки повинні випивати 2,5 л рідини в день, жінки – 2 л. Однак Мослі вибрав для себе інше правило – випивати велику склянку води при кожному прийомі їжі + хоча б один стакан води протягом дня, а також кава і чай.

5-разове харчування

П’ятиразове харчування, на думку Мослі, є ідеальним варіантом. Він включає у свій раціон три порції овочів і дві порції фруктів, а також намагається урізноманітнити фрукти та овочі за кольором.

6 раз на день мочитися

Мослі вважає це важливим показником, що оцінює обсяг випитої води в день. Шість-сім разів на день – це нормально, і багато людей старше 60 років також мочаться двічі протягом ночі.

7-хвилинні тренування

7-хвилинна Табата – один з улюблених видів тренувань Мослі, складається з 30 секунд активності та десятисекундної перерви перед наступною вправою. Такі тренування дозволяють тренувати багато м’язів за короткий час. Спочатку програма була розроблена фізіологом з Інституту працездатності людини в Орландо, США. Для занять можна використовувати будь-який з безлічі безкоштовних додатків.

8 годин сну

Сон так само важливий для здоров’я, як дієта і вправи. У всіх різні потреби уві сні, але вісім годин здаються оптимальним часом. Якщо цього недостатньо, можна додатково спати вдень протягом 15 хвилин.

9 горіхів

Дев’ять мигдальних горіхів або волоських горіхів становлять невелику жменьку, і є безліч доказів того, що ця кількість кожен день корисна для серця і мозку. Попри те, що горіхи багаті жирами, в них високий вміст клітковини, тому невелика жменя в день також допомагає схуднути.

10 хвилин медитації

Мослі намагається приділяти десять хвилин в день практиці уважної медитації. Для цього він використовує додаток під назвою Headspace (безкоштовно для занять протягом десяти хвилин). Це допомагає в багатьох аспектах життя, в т. ч. заспокоюватися і засинати.