Німецька армія придбає 148 БМП Boxer RCT30 з вежею SPz Puma: захист від безпілотників і ураження цілей за 3 км

21.05.2024   14:00    448

Німецька армія має намір придбати Boxer RCT30, також відомий як PuBo (Puma Boxer), бойову машину піхоти 8×8 з баштою, яка є похідною від бойової машини піхоти Puma, для своєї нової категорії «Середні сили». Це рішення підтверджено багатьма джерелами та спрямоване на посилення можливостей гренадерських підрозділів Бундесверу. Незабаром очікується надсилання запиту пропозицій промисловості, зосереджуючись виключно на системі безпілотної вежі, за винятком пілотованої 30-мм вежі Lance Block II від Rheinmetall, яка раніше розглядалася.

Вибір вежі Boxer RCT30, розробленої KNDS Deutschland, означає, що машина буде включати складну систему вежі, яка використовується в гусеничній бойовій машині піхоти SPz Puma, наступнику Marder 1A3. Цей вибір зумовлений стратегічними міркуваннями. На відміну від Puma SPz, яка не має можливості демонтуватись і використовується для прямої тактичної вогневої підтримки з меншим бойовим простором, Boxer RCT30 пропонує більший бойовий простір, необхідний для розміщення повністю екіпірованих гренадерських загонів. Ця здатність узгоджується з оперативними вимогами гренадерських підрозділів, яким потрібна машина, яка слугувала б і мобільною базою, і високозахищеною бойовою платформою.

Вежою RCT30 також оснащена гусенична бойова машина піхоти (БМП) Puma SPz, призначена для заміни застарілої Marder 1A3

Терміновість швидкого розгортання та обов’язковість пом’якшення технічних ризиків також відіграли важливу роль у прийнятті цього рішення. Очікується плавна інтеграція PuBo з «Піхотинцем майбутнього — вдосконаленою системою» (IdZ-ES), що базується на обширних знаннях щодо інтеграції, отриманих від бойової машини піхоти Puma. Такий підхід мінімізує ризики та складнощі, пов’язані з експлуатаційною готовністю транспортного засобу, у якій австралійський носій важкого озброєння Boxer sWaTrgInf міг би створити значні проблеми через його недостатню сумісність із системою IdZ-ES.

За словами Hartpunkt, процес закупівлі буде здійснюватися через Європейське агентство з питань озброєнь OCCAR, спрямоване на економічну ефективність і покращену взаємодію завдяки збільшенню обсягів замовлень. Німецька армія визначила потребу в 148 колісних бойових машинах піхоти, і потенційні замовлення з інших країн могли б збільшити масштаб проекту. Проект заплановано на схвалення парламентом пізніше цього року, а укладення контракту очікується на 2024 рік, забезпечуючи своєчасне впровадження відповідно до графіка створення середніх сил німецької армії.
Інші країни, зокрема Нідерланди, висловили інтерес до Boxer RCT30/PuBo. Нідерланди, які оголосили про свій намір приєднатися до OCCAR у листопаді 2023 року, стикаються з критикою НАТО через вогневу міць своєї нинішньої піхотної бригади. Модернізація підрозділів Boxer 30-мм гарматною системою для відповідності вимогам НАТО стала пріоритетом. Триває тісна співпраця між арміями Нідерландів і Німеччини для визначення експлуатаційних вимог до сумісної системи вежі Boxer з метою підвищення взаємозамінності обладнання.

Останні новини:  Оновлений HIMARS: Rheinmetall продемонстрував артилерійську систему GMARS

Хоча конкретна пускова система для закупівлі Бундесверу не підтверджена, KNDS Deutschland представила варіант з більш вузьким профілем під час оборонної виставки Eurosatory 2022. Він оптимізований для PuBo і мінімізує виступ за межі модуля місії. Крім того, вежу RCT30 було покращено для боротьби зі зростаючою загрозою безпілотників, позиціонуючи її як важливий актив як для середніх сил Бундесверу, так і для його можливої ​​Армії безпілотників.

Останні новини:  Білий дім про візит Путіна до КНДР: Нас непокоїть зближення Москви і Пхеньяна
PuBo озброєний стабілізованою автоматичною системою ПРО MK30-2/30mm, здатною вражати цілі на відстані до 3000 метрів, спареним кулеметом MG 5 і протитанковими керованими ракетами Spike LR
PuBo озброєний стабілізованою автоматичною системою ПРО MK30-2/30mm, здатною вражати цілі на відстані до 3000 метрів, спареним кулеметом MG 5 і протитанковими керованими ракетами Spike LR

Boxer RCT30, або PuBo (Puma Boxer), розроблений консорціумом ARTEC (співпраця Rheinmetall і Krauss-Maffei Wegmann), є бойовою машиною піхоти (БМП) на базі платформи Boxer GTK. Завдяки дистанційно керованій вежі БМП Puma RCT30, PuBo озброєний стабілізованою автоматичною системою ПРО MK30-2/30mm, яка здатна вражати цілі на відстані до 3000 метрів, як нерухомі, так і в русі. Маючи темп стрільби 200 пострілів на хвилину, він також має спарений кулемет MG 5 і здатність запускати протитанкові керовані ракети SPIKE LR під час руху, що підвищує його ефективність на полі бою.

Останні новини:  Уряд ФРН озвучив позицію щодо виплат біженцям з України

Базований на платформі Boxer GTK 8×8, PuBo може розвивати швидкість понад 100 км/год на дорогах і має запас ходу понад 750 км, оснащений двигуном MTU 8V199 TE21 потужністю до 815 к.с. Як і будь-який інший сучасний транспортний засіб, він може долати круті схили та перешкоди, такі як траншеї та сходи, а завдяки радіусу повороту 21 метр PuBo забезпечує помітну маневреність у вузьких місцях. Його модульна конструкція полегшує адаптацію та обслуговування, підвищуючи його ефективність для різних місій.

За технічними характеристиками Boxer RCT30 має бойову масу 38,5 тонн і дорожній просвіт 0,5 метра. Він має 7,9 метра в довжину, 2,99 метра в ширину і 3,5 метра у висоту, з відділенням для екіпажу, що вміщує до 10 осіб. Базовий захист включає броню від протипіхотних мін, великокаліберних кулеметів і артилерійських осколків, а також доступний додатковий захист від снарядів середнього калібру та бомб.


wheel-news.com