Навіщо Путін звільнив Шойгу: аналітики назвали причини

13.05.2024   20:21    710

Заміна російського міністра оборони Сергія Шойгу на Андрія Бєлоусова пов’язана з високим рівнем корупції у відомстві. Це також свідчить про підготовку Кремлем до затяжної війни проти України.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадують, що Бєлоусов перебував на посаді міністра економіки у федеральному уряді близько десяти років. Тоді він брав участь в управлінні різними вітчизняними інноваційними проєктами в галузі оборонного промислового комплексу та безпілотників. Це підготувало його до керівництва апаратом Міноборони РФ, який перебуває в скрутному становищі.

Останні новини:  У російському Геленджику БПЛА атакували об'єкти біля "палацу Путіна" - ЗМІ

В ISW також звертають увагу, що оборонне відомство під керівництвом Шойгу боролося зі звинуваченнями в корупції на високому рівні та бюрократичній інертності, стикаючись із постійною нищівною критикою з боку російських воєнних оглядачів.

“Бєлоусов має міцну репутацію ефективного технократа, а інсайдерські джерела стверджують, що в нього позитивні стосунки з Путіним. Бєлоусов зустрічався з диктатором у листопаді 2023 року, щоб обговорити оборонні проекти і технологічне співробітництво, а також говорив із Путіним про проблеми у російському виробництві безпілотників”, – йдеться у повідомленні.

Останні новини:  Розвідка РФ організовує диверсії, щоб зірвати постачання зброї Україні – деталі від NYT

“Путін розраховує, що Бєлоусов використає свій досвід роботи на цивільній державній посаді для поєднання федеральної економічної політики з програмою Міноборони Росії і, таким чином, більш повно мобілізує російський ОПК у більшому і довгостроковому масштабі та інтегрує його з внутрішньою економічною політикою. Ці зусилля створюють умови для повнішої економічної мобілізації, що свідчить про продовження підготовки Кремлем до затяжної війни в Україні”, – зазначають в ISW.

Останні новини:  "Ветерани" війни в України не виграли праймериз Єдиної Росії в Москві - ЗМІ

Нагадаємо:

Президент Росії Володимир Путін призначив нового міністра оборони, ним став колишній перший заступник очільника уряду Андрій Білоусов. Про це стало відомо з низки указів президента РФ.

Шойгу не йде з вищих органів влади, президентським указом його призначено очільником Ради безпеки Росії. На цій посаді він займе місце звільненого з посади Миколи Патрушева.На посаді секретаря Радбезу Шойгу буде одночасно заступником Путіна у Військово-промисловій комісії Росії.


expert.in.ua