Ендокринолог: які фрукти небезпечні для печінки

28.05.2024   20:31    308

Відомо, що фрукти дуже корисні, але, як виявилося, деякі з них можуть завдати шкоди печінці, розповіла лікар-ендокринолог.

За її словами, надмірне вживання фруктози призводить до неалкогольної жирової хвороби печінки.

– Коли людина думає, що їсть нешкідливе яблуко або грушу, це не так — вона у великій кількості їсть фруктозу, яка може привести до неалкогольної жирової хвороби печінки. Глюкоза переробляється під дією інсуліну і йде на енергію і в жирові запаси, — розповіла медикиня.

Останні новини:  Як знизити ризик деменції: простий спосіб продовжити молодість мозку

Вона уточнила, що в кісточкових фруктах більше глюкози, а в зерняткових — фруктози. Білки печінки повністю переробляють фруктозу.

Спеціалістка радить їсти фрукти не окремим прийомом їжі, а в якості десерту.

Неалкогольна жирова хвороба печінки – це дистрофія органу, яка супроводжується не тільки пошкодженням клітин, але і згубним впливом на інші органи. Це хвороба дуже підступна, тому що розвивається безсимптомно.

Останні новини:  Медики з’ясували, що надлишок солі провокує три незворотні наслідки

Правильне харчування, регулярні фізичні навантаження, активний спосіб життя і відмова від шкідливих звичок сприяють ефективній детоксикації. Печінка, як відзначають лікарі, добре відновлюється, якщо, звичайно, не зайти занадто далеко.

Як повідомлялося раніше, вишня, незважаючи на всю свою користь, теж може бути небезпечна для здоров’я. Потрібно пам’ятати, що вона містить вуглеводи, які необхідно враховувати при плануванні раціону. А кислоти в складі ягоди можуть дратувати слизову шлунка і зубну емаль. Таким чином, з обережністю варто їсти вишню страждають від підвищеної кислотності, виразки шлунка, хронічних захворювань легенів, цукрового діабету і ожиріння.

Останні новини:  Вчені назвали 3 продукти, які допоможуть запобігти ранню смерть


elegantwoman.kyiv.ua