Археологи знайшли аномалію поблизу Великої піраміди Гізи (фото)

15.05.2024   07:30    2313

У Гізі археологи виявили недосліджені структури на глибині від 2 до 11 метрів під землею. Вчені ще не знають, що на що саме вони натрапили, проте підозрюють, що можуть знайти ще більше підземних структур.

Археологи з Міжнародного університету Хігасі Ніппон, Університету Тохоку та Національного науково-дослідного інституту астрономії та геофізики зробили незвичайне відкриття поблизу знаменитих пірамід Гізи в Єгипті. Вони виявили L-подібну структуру та інші аномалії під поверхнею, які можуть вказувати на наявність досі невідомих поховань, пише HeritageDaily.

Останні новини:  Вчені виявили теоретично придатну для життя планету розміром із Землю

Дослідження відбувалося на Західному кладовищі, також відомому як Західне поле Гізи, яке розташоване на захід від Великої піраміди Гізи. Ця територія містить менші кладовища з рядами мастаб і прихованими структурами під землею.

Гіза, Єгипет, піраміди, мастаба, кладовище, археологи, археологія, розкопки, дослідження, аномалія, структура, стіни, поховання, гробниця, тунель Fullscreen
Фото: Archaeological Prospection

Мастаби — це стародавні гробниці для важливих людей, таких як члени королівської родини та високопоставлені офіцери. Зазвичай їх робили з вапняку або сирцевої цегли. Вони мали плаский дах і прямокутну форму. Всередині була вертикальна шахта, що вела до підземної камери, де ховали померлих.Використовуючи георадар (GPR) і томографію електричного опору (ERT), археологи зробили неочікуване відкриття на глибині близько 2 метрів під поверхнею, безпосередньо на південь від мастаби G4000: L-подібну структуру, заповнену піском. Ця структура могла бути вхідним тунелем, що веде до глибшої частини гробниці.

Останні новини:  Грибники знайшли у Тайланді таємничу прадавню статую

Ще незвичайнішими були аномалії, виявлені глибше під землею, на глибині від 3,5 до 5 метрів, а деякі з них сягали 11 метрів у глибину. Ці аномалії вказують на наявність вертикальних стін з вапняку або шахт, що ведуть до іншої поховальної споруди.

Дослідники пояснили, що ці аномалії можуть вказувати на наявність значних археологічних об’єктів. Вони підозрюють, що тут може бути ще більше, ніж виявили під час попереднього сканування.

Останні новини:  Таємниця виживання: як виховання дітей допомогло людям пережити неандертальців

Команда наголосила на важливості як поверхневих, так і глибоких структур, які вони виявили. Хоча вони не змогли визначити точну природу аномалій, вони вважають, що вони можуть бути частиною великого підземного поховального комплексу, який чекає на дослідження.