Під загрозою усі підлітки: знайдено поширений фактор, що викликає депресію у дітей

18.04.2024   18:31    292


Останні дослідження, проведені вченими з Великобританії, Малайзії та Австралії, показують, що підлітки, які проводять надто багато часу в інтернеті, часто стикаються з ознаками депресії та денною сонливістю, пише Information Technology & People.


На цю мить інтернет-залежність не визнана офіційним психічним розладом, але вона впливає на психологічний стан, поведінку та якість життя. Серед молоді стає все більш поширеним явищем “фаббінга” – постійне відволікання на смартфони під час особистих зустрічей.

Останні новини:  Потрібно завжди тримати під контролем: лікарі назвали 10 загроз для ментального здоров'я

Це не тільки викликає роз’єднання та погіршує спілкування з оточенням, а й веде до почуття дискомфорту.

Останнє дослідження

Дослідники з Університету Дербі (Великобританія), Університету Тейлорс та Університету Санвей (Малайзія) та Університету Монаша (Австралія) проаналізували 52 попередні дослідження та підтвердили, що довгий час, проведений перед екраном, негативно позначається на соціальному спілкуванні.



Їхні висновки вказують на те, що тривале щоденне перебування в інтернеті сприяє денній сонливості та симптомам депресії у молоді.

Останні новини:  Лікар назвав 5 правил харчування, які допоможуть захистити мозок від деменції

Негативний вплив інтернету на підлітків

Дослідження включало аналіз даних про підлітків віком від 10 до 19 років, оскільки в цьому віці вони перебувають у стадії фізичного та психологічного розвитку та схильні до інтернет-залежності.

Аналіз показав, що інтернет стає головною складовою їхнього життя, витісняючи інші корисні активності, такі як спілкування та фізична активність, що призводить до денної сонливості та посилення симптомів депресії.



Дослідники наголосили на важливості відпочинку поза онлайн-середовищем, рекомендуючи дотримання режиму сну, обмеження часу, що проводиться в інтернеті, та проведення часу на активних заняттях та спілкуванні в реальному світі.

Останні новини:  Мед при вагітності – користь чи шкода?


clutch.net.ua