Фізики запропонували радикальну ідею побудови Всесвіту

19.04.2024   16:00    838

Учені вважають, що невидимі частинки, тахіони, які порушують причинність і рухаються швидше за світло, можуть домінувати в космосі. Вони перевірили таку модель Всесвіту. Виявилося, вона напрочуд добре узгоджується зі спостереженнями.

by @Vaynakh

У новій статті, яка ще має бути рецензована, фізики припустили, що в нашому Всесвіті переважають тахіони. Це гіпотетичні частинки, які переміщаються з надсвітловою швидкістю.


Пол Саттер, астрофізик в Університеті SUNY Stony Brook та Інституті Флетайрон у Нью-Йорку, зазначив, що тахіонів майже напевно не існує. Об’єкти, які рухаються швидше за світло, порушують усе, що ми знаємо про потік часу з минулого в майбутнє. Але гіпотетичні частинки все ще цікаві фізикам. Адже, можливо, сама ідея причинності невірна.Автори нового дослідження вважають, що тахіони – це, якраз, і є темна матерія. Вона становить більшу частину маси майже кожної галактики у Всесвіті, переважуючи нормальну матерію у співвідношенні 5 до 1. Астрономи і фізики не знають, з чого складається темна матерія, тому пропонують нові ідеї, навіть найнезвичайніші.Дослідники підрахували, що розширення Всесвіту, заповненого тахіонами, може сповільнитися перед повторним прискоренням. Наразі Всесвіт перебуває у прискореній фазі через темну енергію. Тому ця тахіонна космологічна модель потенційно може одночасно пояснити як темну енергію, так і темну матерію.

Останні новини:  Науковці Google розробили детальну 3D-карту людського мозку

Щоб перевірити цю ідею, фізики застосували модель до спостережень наднових типу Ia. Саме завдяки надновим типу Ia астрономи наприкінці 1990-х років уперше виявили, що швидкість розширення Всесвіту прискорюється.

Фізики виявили, що космологічна модель тахіонів так само хороша в поясненні даних наднових, як і стандартна космологічна модель, що включає матерію і темну енергію. І це дивно, враховуючи, наскільки неортодоксальною є нова ідея.

Останні новини:  В Африці знайшлися зебри-мутанти з незвичайним забарвленням


cikavosti.com